SuperBiz wiadomości Maluch dla Toma Hanksa. Mieszkańcy Bielska-Białej zbierają na samochód dla hollywoodzkiej gwiazdy

Maluch dla Toma Hanksa. Mieszkańcy Bielska-Białej zbierają na samochód dla hollywoodzkiej gwiazdy

25.11.2016, godz. 17:45
Hanks wciąż kocha Maluchy! Już TRZECIE zdjęcie aktora z FIATEM 126P
Hanks wciąż kocha Maluchy! Już TRZECIE zdjęcie aktora z FIATEM 126P foto: Tom Hanks/Instagram

Mieszkańcy Bielska-Białej chcą kupić Fiata 126p aktorowi Tomowi Hanksowi. Niedawno na jednym z portali społecznościowych amerykański aktor chwalił się zdjęciami z „maluchem”.

Inicjatorka akcji, Monika Jaskólska w rozmowie z PAP stwierdziła, że hollywoodzki gwiazdor „najwyraźniej pokochał nasz bielski samochód. Kupimy mu go”. I dodała:  - Popularny aktor może trochę żartuje z auta, że taki mały, ale uznałam, że jest to idealny moment, by przedstawić mu historię auta, jego możliwości, a także wspomnienia z nim związane. Kupimy i dostarczymy mu go pod dom. (…) To okazja do promocji mojego miasta - Bielska-Białej, w którym maluch był produkowany. 

O swoim pomyśle Jaskólska napisała na Facebooku. Szybko okazało się, że wzbudził on ogromny entuzjazm mieszkańców Bielska-Białej, co więcej – bielszczanie szybko przeszli od słów do czynów.

Czytaj również: Kierowcy coraz częściej „kombinują” przy zakupie OC

Zbiórkę pieniędzy, za które ma być kupiony maluch dla Toma Hanksa prowadzi jedna z bielskich fundacji charytatywnych. – Jako osoba prywatna, mama trójki dzieci, nie mogę zbierać pieniędzy. Poprosiłam fundację, która pomaga mi przy innych akcjach charytatywnych, by zorganizowała zbiórkę. Ustawili już skarbonę w galerii handlowej Gemini Park – powiedziała dla PAP Jaskólska.

Każdy, kto wrzuci do skarbonki choć złotówkę, już od piątku (25.11.) będzie mógł od piątku wpisać się do księgi pamiątkowej, którą wraz z autem trafi do Hanksa. Poszukiwanie odpowiedniego samochodu rozpocznie się po zebraniu pełnej kwoty. Inicjatorka akcji tłumaczy, że chodzi o to, by kupić Hanksowi pojazd „z duszą”. Ze względu na skomplikowane procedury związane z dostarczeniem samochodu do USA najlepiej będzie, jeśli maluch będzie iał status zabytku.

Źródło: wnp.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: