SuperBiz wiadomości Na Podkarpaciu przybyło milionerów

Na Podkarpaciu przybyło milionerów

13.07.2017, godz. 13:10
biznes, motoryzacja, pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Podatnicy z woj. podkarpackiego bogacą się na potęgę. W zeszłym roku na Podkarpaciu liczba milionerów zwiększyła się o 25 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym – wynika z treści zeznań podatkowych za 2016 rok. Dochód powyżej jednego miliona złotych zadeklarowało 635 osób.

Wśród podkarpackich milionerów przewagę stanowią biznesmeni – uważa rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Edyta Furman. Może świadczyć o tym fakt, że aż 569 podatników, którzy zadeklarowali ponad 1 mln zł dochodu, złożyło PIT-36L. Do korzystania z tego typu formularza zobligowane są osoby, które osiągają dochody z prowadzonej działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej i obowiązuje ich jednolita stawka podatku.

CZYTAJ: Najbogatsi raperzy na świecie według magazynu „Forbes” [ZDJĘCIA]

Tylko 31 milionerów złożyło formularz PIT-37. Wśród nich mogli znaleźć się nie tylko pracownicy, ale także – emeryci, renciści oraz osoby wykonujące działalność osobiście. 21 milionerów wybrało PIT-36, który znajduje zastosowanie m.in. w przypadku działalności gospodarczej. 12 osób rozliczyło się z fiskusem za pomocą formularza PIT-38, który składają osoby osiągające dochody z kapitałów pieniężnych, pochodnych instrumentów finansowych lub z odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną. Dwóch milionerów złożyło zeznanie podatkowe na formularzu PIT-39, który należy wypełnić w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych.

ZOBACZ: 10 najbogatszych celebrytek na świecie [GALERIA]

W maju br. stopa bezrobocia na Podkarpaciu wynosiła 10,3 procent. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto uplasowało się na poziomie 3668,80 złotych. Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 234,5 tys. osób. Nasuwa się wniosek, że na setki tysięcy pracowników przypada kilkuset bogaczy. To od nich pośrednio zależy wysokość pensji ludzi, którzy pracują na ich dobrobyt.

Oprac. na podst. money.pl, rzeszow.stat.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: