SuperBiz wiadomości Najbogatsi prezydenci miast. Kto ma w kieszeni najwięcej? [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Najbogatsi prezydenci miast. Kto ma w kieszeni najwięcej? [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

10.06.2017, godz. 14:06
Wieści Kraków
Wieści Kraków foto: SHUTTERSTOCK

Prezydenci miast to obok ministrów, posłów i europosłów kolejna grupa, której zarobki po upublicznieniu wzbudzają spore zainteresowanie społeczeństwa. „Głowy" miast bowiem nie zarabiają przeciętnej średniej krajowej, a oprócz milionów na koncie posiadają zazwyczaj olbrzymie posiadłości i luksusowe samochody. Kto ze stojących na czele miast jest najbogatszy?

Oświadczenia majątkowe polityków
Zdecydowanie prym wiedzie Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Jego majątek wart jest 11 milionów złotych! Posiada dom warty 2,5 mln złotych, 2 miliony oszczędności, oraz 22 dzieła sztuki, które każde, warte jest kilkaset tysięcy. Na dodatek jeździ nowym lexusem.

Sprawdź również:  [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]: Prezydent Łodzi ma do spłacenia dwa kredyty

Drugą, najbogatszą, która zarządza miastem jest prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Stojąca na czele stolicy ma na swoim koncie 3 miliony złotych oraz jest właścicielką mieszkania i całkiem sporej wielkości domu. W swoim garażu trzyma volvo oraz ma także łódź żaglową „Sasanka". Jako prezydent Warszawy zainkasowała „tylko" 159 tys. złotych pensji w 2016 roku. Na Uniwersytecie Warszawskim zarobiła kolejne 120 tysięcy.

Zobacz także: Robert Biedroń oszczędza pieniądze [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Pierwszą trójkę zamyka prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, który ma dwa mieszkania warte milion złotych, ale także w sumie trzy kredyty do spłacenia. Jeden zaciągnięty jest we frankach, a do spłacenia ma jeszcze 280 tys., czyli ponad milion złotych. Więcej niż milion złotych majątku mają także prezydenci Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Białegostoku oraz Olsztyna.

 

Źródło: /PAP /oświadczenia majątkowe

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: