SuperBiz wiadomości Nowe Dreamlinery na trasach do USA. Największe w historii LOT-u [GALERIA]

Nowe Dreamlinery na trasach do USA. Największe w historii LOT-u [GALERIA]

01.02.2017, godz. 13:07
Boeing 787-9 Dreamliner
foto: Materiały prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały, że ich flota powiększy się o trzy duże Boeingi 787-9 Dreamliner. Będą jeszcze większe od dotychczas użytkowanych przez LOT samolotów 787-8. Pierwszych pasażerów zabiorą w 2018 r. na trasach do Nowego Jorku i Chicago.

Boeingi 787-9 Dreamliner staną się przedmiotem leasingi. LOT będzie płacić za ich użytkowanie firmie Aviation Capital Group. Pierwszy samolot tego typu zostanie sprowadzony do Polski prosto z fabryki Boeinga w marcu 2018 r., kolejny – w kwietniu. Ponadto jeszcze w bieżącym roku flota Polskich Linii Lotniczych powiększy się o kolejne dwa Boeingi 787-8. Na razie LOT dysponuje sześcioma tego typu maszynami, a Boeingi 787-9 Dreamliner stanowi ich dłuższy wariant.

Dreamliner w wersji 787-9 może przewieźć większą liczbę pasażerów i cargo na większym dystansie. W konfiguracji, jaką wybrał LOT, samolot ten zabierze na pokład 294 pasażerów: 24 w klasie biznes, 21 w premium i 249 w klasie ekonomicznej. 787-9 będzie największym samolotem w historii floty LOT-u – powiedział cytowany przez PAP Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT.

Zobacz także: Polujesz na tanie bilety lotnicze? Uważaj, żeby nie popełnić tych błędów

Nowe Dreamlinery będą bardziej ekonomiczne od swoich poprzedników, co przełoży się na mniejsze zużycie paliwa. Samoloty zostaną wykonane z kompozytów, ma je cechować zaawansowana aerodynamika, a przy tym zostaną wyposażone w silniki Rolls-Royce Trent 1000. Przewoźnik obiecuje mniejsze ciśnienie i większą wilgotność powietrza w kabinach pasażerskich. Atutem staną się także duże luki bagażowe oraz okna przyciemniane za pomocą przycisku.

Przeczytaj również: Nowe tanie połączenia lotnicze z Wizz Airem i Transavią

Boeingi 787 Dreamliner zasiliły flotę Polskich Linii Lotniczych LOT już kilka lat temu. Pierwszy kurs tego typu samolotem LOT-u odbył się pod koniec 2009 r., obecnie dłuższe trasy przewoźnika obsługują wyłącznie Dreamlinery. Oznacza to, że możemy polecieć nimi do: Wietnamu, Korei, Japonii, Chin, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Boeingi 787 Dreamliner są dostępne w trzech wariantach: 787-8, 787-9 i 787-10. Ich długość wynosi od 57 do 63 metrów.

LOT planuje uruchomić kolejne połączenia lotnicze ze Stanami Zjednoczonymi: z Newark i Los Angeles oraz bezpośrednio z Krakowa do Chicago. Do końca 2017 r. PLL LOT będą dysponowały ponad 50 nowoczesnymi samolotami, a do końca 2020 r. – ok. 70 egzemplarzami, m.in. 16 dreamlinerami.

Oprac. na podst. infoair.pl, businessinsider.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: