SuperBiz wiadomości Po wypadku prezydenta, BOR kupuje 20 limuzyn za ponad 8 mln złotych

Po wypadku prezydenta, BOR kupuje 20 limuzyn za ponad 8 mln złotych

14.03.2016, godz. 12:25
Audi Q7 3.0 V6 TFSI 333 KM Tiptronic quattro
Audi Q7 3.0 V6 TFSI 333 KM Tiptronic quattro foto: zdjęcia własne

Biuro Ochrony Rządu wyda ponad 8 mln złotych na 20 nowych limuzyn. Luksusowe samochody dla VIP-ów są niezbędne przed lipcowym szczytem NATO, który odbędzie się w Warszawie - informuje RMF FM. Przetarg na auta dla BOR rozpisano jeszcze przed wypadkiem drogowym prezydenta Andrzeja Dudy, a rozstrzygnięto go cztery dni po tym zdarzeniu.

Przetarg wygrała firma, która dostarcza pojazdy marki Audi. Jedna maszyna zamówiona przez BOR będzie kosztowała aż 400 tys. złotych. Samochody będą miały długość co najmniej 5 metrów 20 centymetrów oraz 408 koni mechanicznych. Dodatkowo nowe limuzyny posiadać będą napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany przełożeń oraz skórzaną tapicerkę i wentylowane fotele.

Zobacz koniecznie: Uber szturmuje polski rynek i obniża ceny

Pasażerowie nowych samochodów będą mieli też okazję skorzystać z m.in. w lodówki na napoje, najnowocześniejszych systemów DVD i telewizji cyfrowej, podgrzewanej końcówki spryskiwaczy, gniazdka elektrycznego dla siedzących z tyłu, czterostrefową automatyczną klimatyzację z filtrem przeciwpyłkowym, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu oraz samopoziomujące się zawieszenie.

 

Źródło: RMF FM

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: