SuperBiz wiadomości Polacy ufają sobie, ale nie w kwestii pieniędzy

Polacy ufają sobie, ale nie w kwestii pieniędzy

14.02.2017, godz. 15:53
zakochana para, para, związek, kobieta, mężczyzna, miłość
foto: EAST NEWS

Wszędzie jest miejsce na romantyczność, ale nie jeśli chodzi o... kwestie finansowe. Polacy ufają sobie, ale nie jeśli chodzi o pieniądze, bowiem 1/3 ukrywa wydatki przed swoim partnerem. Częściej zdarza się to kobietom – przyznaje się do tego aż 41 proc. badanych.

Jak pokazuje raport „Finanse w związkach" zrealizowany na zlecenie Biura Informacji Kredytowej, niekoniecznie ufamy swojej drugiej połówce w zakresie pieniędzy. Nie jest to bezpodstawne, bowiem zdarza się nam ukrywać wydatki – robi to aż 41 proc. kobiet, a 12 proc. ankietowanych zdarzyło się wziąć kredyt bez wiedzy drugiej osoby.
O swoich wydatkach zdarza się nie mówić też osobom w młodym wieku – do tego przyznało się 43 proc.

Zobacz także: Walentynki napędzają handel. Z tej okazji wydajemy trzy czwarte 500 Plus!


Polacy nie lubią również rozmawiać o swoich finansach – 1/5 respondentów w ogóle nie wie, w jakiej kondycji znajdują się finanse partnera. Lepiej jest w przypadku par, które mieszkają wspólnie - aż 75 proc. z nich posiada wiedzę o zasobności portfela swojej połówki. 64 proc. respondentów ma również wspólny budżet domowy, z którego pokrywa koszty opłat i rachunków. Z reguły większość Polaków bierze także razem kredyt na mieszkanie, nawet jeśli ich związek nie jest oficjalnie zalegalizowany.


Sprawdź również: Wydajemy coraz więcej na Walentynki [INFOGRAFIKA]

W myśl zasady „ufam, więc sprawdzam", ponad połowa kontroluje stan konta partnera, przy tym aż 2/3 jest przekonanych, że nie robi tego druga strona.

 

Źródło: BIK / ARC Rynek i Opinia

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: