SuperBiz wiadomości Posłowie proponują Dzień Przedsiębiorcy. Nie chcą go… sami przedsiębiorcy!

Posłowie proponują Dzień Przedsiębiorcy. Nie chcą go… sami przedsiębiorcy!

19.05.2016, godz. 15:53
PRACA ROLNICY BUDOWLAŃCY EKSPEDIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Według propozycji Prawa i Sprawiedliwości 21 czerwca ma zostać ustanowiony Dniem Przedsiębiorcy. Co ciekawe, tym pomysłem nie są zachwyceni… sami przedsiębiorcy, którzy uważają, że takie działanie parlamentu to tylko mydlenie oczu, a ich prawdziwym uhonorowaniem powinny być odpowiednie zmiany w prawie.

„Przedsiębiorcy potrzebują konkretów a nie Dnia Przedsiębiorcy. Posłowie PiS przygotowali projekt uchwały w sprawie ustanowienia 21 czerwca Ogólnopolskim Dniem Przedsiębiorcy. (…) Przedsiębiorcy potrzebują dobrego prawa gospodarczego, prostego systemu podatkowego, nowoczesnego prawa pracy, a nie takiego dnia” - czytamy w oficjalnym komunikacie Konfederacji Lewiatan.

ZOBACZ TEŻ: Bank zabierze twoje oszczędności? Skandaliczny projekt ustawy w sejmie

Uhonorowaniem przedsiębiorców wczoraj zajmowała się sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju. Pomysłodawcy projektu uważają, że jego realizacja „przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej, iż podstawą rozwoju procesów gospodarczych jest kreatywny charakter działań przedsiębiorców, a obchody tego święta będą służyły integracji środowisk przedsiębiorców z całego kraju i sprzyjały ich działalności charytatywnej”. PiS twierdzi, że najlepszym miesiącem na ustanowienie Dnia Przedsiębiorcy jest czerwiec, ponieważ właśnie wtedy, w 1989 r., upadł komunizm. Na czym miałoby polegać święto? Posłowie zakładają, że szefowie tego dnia… mogliby brać udział w festynach, podczas których by się integrowali oraz przeprowadzać zbiórki na cele charytatywne.

Lewiatan w kwestii planowanego święta wypowiada się jasno. „Przedsiębiorcy dziękują za chęć ich docenienia przez ustanowienie Dnia Przedsiębiorcy. (…) Potrzebują jednak konkretów, a nie celebry”. Propozycję PiS krytykują też posłowie PO, którzy uważają, że projekt uchwały wprowadzający Dzień Przedsiębiorcy jest infantylny. Lewiatan wskazuje dodatkowo, że jego wprowadzenie jest bezcelowe: „Nie potrzebujemy Dnia Przedsiębiorcy do „integracji środowisk przedsiębiorców z całego kraju” (…) ani do działalności charytatywnej. Ogromna część przedsiębiorstw to firmy odpowiedzialne społecznie, uwzględniające bez prawnego czy administracyjnego przymusu interesy społeczne, chroniące środowisko, uwzględniające w swojej działalności potrzeby różnych grup”.

ZOBACZ TEŻ: PiS donosi do prokuratury na PO. Jackiewicz: "Jutro dwa zawiadomienia"

„Dla przedsiębiorców dzień przedsiębiorcy jest 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Prosimy zapytać o to rodziny przedsiębiorców, one to wiedzą najlepiej. Mamy też nadzieję, że 21 czerwca nie będzie dniem wolnym od pracy” - podsumowuje Konfederacja Lewiatan.

Źródło: money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: