SuperBiz wiadomości Prezydent Duda przyznał Sadurskiej 17 tys. złotych nagrody

Prezydent Duda przyznał Sadurskiej 17 tys. złotych nagrody

19.07.2017, godz. 11:42
Prezydent Andrzej Duda i Beata Sadurska
Prezydent Andrzej Duda i Beata Sadurska foto: Tomasz Radzik/Super Express

Prezydent Andrzej Duda przyznał w tym roku jedynie dwie nagrody pieniężne pracownikom Kancelarii Prezydenta RP - podało "Radio Zet". Najwięcej - 17 tysięcy złotych brutto powędrowało do Małgorzaty Sadurskiej, której przejście do giganta ubezpieczeniowego PZU, wzbudziło wiele kontrowersji.

Prezydent Duda przyznał premię Sadurskiej
Małgorzata Sadurska
, była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, do czerwca szefowała Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda nagrodził ją premią w kwocie 17 tys. zł. Drugą premię - 16 tysięcy złotych, otrzymał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Zobacz koniecznie: Kalkulator Sadurskiej. Jak długo musisz pracować na pensję wiceprezes PZU?

Jak ujawniają przedstawiciele Kancelarii Prezydenta cytowani przez "Radio Zet", nagroda jest przyznawana w zależności od efektów pracy.

Przypomnijmy, że odejście Sadurskiej z Pałacu Prezydenckiego do zarządu PZU wywołało ogromną burzę polityczną. Bez biznesowego doświadczenia urzędniczka zastąpiła w potężnej spółce innego byłego członka PiS-u - Andrzeja Jaworskiego. Dodatkowo media podawały, że najprawdopodobniej Sadurska przejmie również jego pensję, czyli ok. 100 tys. zł miesięcznie brutto.

Państwowy ubezpieczyciel poinformował w połowie czerwca, że nowa wiceprezes nie będzie zarabiała aż takich kroci. - Chociaż w połowie czerwca Małgorzata Sadurska została powołana do zarządu PZU, to zrezygnowała z pobierania wynagrodzenia aż do czasu wprowadzenia w spółce nowej ustawy kominowej – powiedział rzecznik prasowy PZU, Marek Baran. Przepisy mogą zacząć obowiązywać w spółce już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Źródło: "Radio Zet"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: