SuperBiz wiadomości Reprywatyzacja w Warszawie: CBA zatrzymało byłą urzędniczkę resortu sprawiedliwości

Reprywatyzacja w Warszawie: CBA zatrzymało byłą urzędniczkę resortu sprawiedliwości

13.10.2016, godz. 10:51
CBA
foto: EAST NEWS

CBA weszło dziś (13.10.) do warszawskiego mieszkania Marzeny K. Kobieta ma być doprowadzona do wrocławskiej prokuratury.

Na razie śledczy nie chcą ujawniać, jakie zarzuty usłyszy. Kobieta jest siostrą Roberta Nowaczyka, jednego z prawników specjalizujących się w sprawach reprywatyzacyjnych. Dla siebie i swych klientów odzyskał już kilkadziesiąt stołecznych nieruchomości. Była urzędniczka jest współwłaścicielka kilku z nich.

Czytaj też: Ziobro: w warszawskich prokuraturach niszczono dowody [REPRYWATYZACJA]

Według nieoficjalnych ustaleń reportera RMF FM powodem jej zatrzymania były nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych. Wątpliwości budzą zeznania majątkowe Marzeny K. z czasów, gdy była zatrudniona w resorcie sprawiedliwości. Analizowano dokumenty z lat 2011-2015.

Na razie nie są znane zastrzeżenia śledczych dotyczące tych oświadczeń. Z pewnością jednak w tle mogą być sprawy odzyskiwanych warszawskich nieruchomości.

Marzena K. zajmowała się w resorcie sprawiedliwości ofiarami przestępstw. Niewykluczone więc, że trafili do niej również lokatorzy z jej własnych kamienic.


Źródło: rmf24.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: