SuperBiz wiadomości Rewolucja na poczcie. W końcu będzie można płacić kartą

Rewolucja na poczcie. W końcu będzie można płacić kartą

16.02.2016, godz. 14:06
Poczta Polska
foto: Super Express

Możliwość płacenia kartą to duże udogodnienie dla klientów i rozwiązanie coraz częściej spotykane nawet w mniejszych sklepach czy innego typu placówkach. Dotychczas płatność kartą była jednak niemożliwa w lokalach Poczty Polskiej. Już w tym roku się to zmieni!

Aby zapłacić rachunki czy wysłać przesyłkę, nie trzeba już będzie ze sobą nosić na pocztę gotówki. PKO BP zainstaluje w placówkach pocztowych w całym kraju 8,5 tys. terminali płatniczych, dzięki którym nie tylko będzie można zapłacić za wysłanie przesyłki, ale też wypłacić gotówkę czy zasilić konto w telefonie na kartę. Kartą będzie można płacić ponadto za zakup kopert czy znaczków.

ZOBACZ TEŻ: Poczta Polska wraca do gry! Znów będzie dostarczała sądowe przesyłki

Decyzja o wprowadzeniu terminali płatniczych to kolejny etap modernizacji Poczty Polskiej, która od 2013 r. unowocześnia swoje placówki i stara się dotrzeć do jak największej liczby klientów. Otwiera nowe lokale w centrach handlowych, nie tylko w dużych miejscowościach. Poczta liczy, że wprowadzenie możliwości płacenia kartą będzie miało wpływ na zwiększenie satysfakcji klientów.

Źródło: wyborcza.biz

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: