SuperBiz wiadomości Są pieniądze na przekop przez Mierzeję Wiślaną

Są pieniądze na przekop przez Mierzeję Wiślaną

26.08.2016, godz. 14:56
Wisła
Wisła foto: SHUTTERSTOCK

W przyszłym roku zostanie uruchomiony program przekopu przez Mierzeję Wiślaną. W sumie projekt ma być rozłożony na kilka lat i kosztować 880 mln zł. Pieniądze pójdą z budżetu państwa.

Premier Beata Szydło i minister finansów Paweł Szałamacha prezentując wstępne założenia przyszłorocznego budżetu państwa, potwierdzili, że w przyszłym roku zostanie uruchomiony program  przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Przekop mierzei umożliwi połączenie Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską. Program  może być realizowany do 2022. Jego koszt szacuje się na 880 mln zł. Pieniądze na ten cel pójdą z budżetu państwa. Budowa drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną i Zalew Wiślany ma umożliwić swobodną i całoroczną żeglugę statków morskich do portu w Elblągu i innych portów Zalewu Wiślanego. Przyczynić ma się też do  do rozwoju ruchu pasażerskiego oraz żeglarstwa i turystyki na Zalewie Wiślanym.

Zobacz: Uwaga na fałszywe e-maile z Ministerstwa Finansów

Realizację inwestycji ma nadzorować minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wykonawcą programu będzie Urząd Morski w Gdyni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: