SuperBiz wiadomości Oszuści na ŚDM! Uwaga na naciągaczy w koszulkach Światowych Dni Młodzieży!

Oszuści na ŚDM! Uwaga na naciągaczy w koszulkach Światowych Dni Młodzieży!

25.07.2016, godz. 10:53
ŚDM
foto: EAST NEWS

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży apeluje do uczestników ŚDM 2016, aby nie przekazywać datków fundraiserom w koszulkach z logotypem wydarzenia. Podszywają się pod organizatorów, aby wyłudzić pieniądze.

Rzeczpospolita nagłośniła za krakowską policją przypadek oszustów, którzy chodzą po Krakowie z puszkami, w koszulkach Światowych Dni Młodzieży. Wbrew temu, co szajka wmawia przechodniom, organizatorzy międzynarodowego spotkania wiernych nie zbierają na ulicy żadnych funduszy. Komitet organizacyjny ŚDM 2016 prosi, aby nie dawać pieniędzy napotkanym przypadkowo osobom w koszulkach Światowych Dni Młodzieży. Zachęca do zachowania ostrożności i rozwagi.

Metoda działania krakowskich oszustów przypomina ackje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy przechodzień, który wrzuci datek do puszki, otrzymuje w nagrodę od fundraisera naklejkę w kształcie serduszka z wizerunkiem papieża. Złodzieje twierdzą, że zbiórka odbywa się na rzecz pielgrzymów, którzy przyjeżdżają do Polski na spotkanie z ojcem świętym.

Przeczytaj również: Pracownicy PKP będą za darmo pracować na ŚDM?

Papież przyleci do Polski w poniedziałek 25 lipca. We wtorek 26 lipca nastąpi msza święta i ceremonia otwiarcia ŚDM 2016, a w czwartek 28 lipca odbędzie się oficjalne powitanie ojca świętego. Światowe Dni Młodzieży potwają do 31 lipca. W chwili obecnej wierni uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez poszczególne diecezje na terenie Polski.

Niedawno zakończyła się rejestracja pielgrzymów na ŚDM 2016. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło 356 294 katolików ze 187 krajów. Najwięcej zarejestrowanych bo 78 443 wiernych, pochodzi z Polski. Na drugim miesjcu są Włosi (63 496 osób), na trzecim Francuzi (32 979 pielgrzymów), potem Hiszpanie (30 592 osoby), mieszkańcy Ameryki Północnej (23 563 wiernych), Niemcy (11 653 uczestników), Brazylijczycy (9 777 przyjezdnych), Czesi (5 945 osób), Słowacy (5 666 przyjezdnych) i Portugalczycy (5 454 zarejestrowanych). W grupach międzynarodowych znajduje się 10 672 osób, które potwierdziły udział w wydarzeniu. Jednak przyjezdni będą mogli dokonać rejestracji również na miejscu, w Krakowie, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ŚDM.

Źródła: krakow2016.com, rp.pl, wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: