SuperBiz wiadomości ŚDM: W pociągach brakuje miejsc dla pielgrzymów?

ŚDM: W pociągach brakuje miejsc dla pielgrzymów?

27.07.2016, godz. 11:40
Pielgrzymi na peronach
Pielgrzymi na peronach foto: EAST NEWS

ŚDM to prawdziwy test dla polskiej kolei. Tłumy pielgrzymów szturmują dworce kolejowe m.in. w Krakowie i Częstochowie, dlatego PKP Intercity zapowiedziało, że 31 lipca uruchomi dodatkowy pociąg na trasie Kraków-Warszawa. Tego dnia w stolicy Małopolski zakończą się Światowe Dni Młodzieży. Już teraz na tej trasie zaczyna brakować biletów.

Od niedzieli 24 lipca zwiększoną liczbę połączeń regionalnych obsługują Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie. Specjalne pociągi Regio o nazwie "Światowe Dni Młodzieży 2016" obsługują relacje m.in. do Nowego Sącza, Zakopanego czy Katowic i Oświęcimia. W niedzielę zakończą się Światowe Dni Młodzieży, a tłumy pielgrzymów będą odprawiane z krakowskiego dworca do pociągów rejsowych oraz zamówionych przez np. diecezje - podaje rynek-kolejowy.pl.

Sprawdź też: ŚDM: Chcą zlicytować buty papieże i 4 papamobile. Gdzie trafią pieniądze?

We wtorek spółka poinformowała, że 31 lipca, w dniu powrotów młodzieży do domów, uruchomi dodatkowy pociąg TLK Malinowski BIS, który odjedzie o godzinie 20:38 ze stacji Kraków Główny.

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że od minionego piątku pociągami na ŚDM przyjechało 115 tysięcy pasażerów. Tylko w poniedziałek do stacji Kraków Główny, Kraków Mydlniki i Kraków Płaszów dojechało ogółem 156 pociągów, z czego 42 pociągi specjalne. We wtorek do godz. 16:00 na dworce w stolicy Małopolski przyjechało 33 pociągi specjalne – informuje rynek-kolejowy.pl.

 

Źródło: rynek-kolejowy.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: