SuperBiz wiadomości Skończy się „Mieszkanie dla Młodych”, będzie „Mieszkanie+”?

Skończy się „Mieszkanie dla Młodych”, będzie „Mieszkanie+”?

10.05.2016, godz. 12:57
Blok mieszkalny
foto: Super Express

W ministerstwie infrastruktury trwają prace nad programem budowy tanich mieszkań na wynajem. Program może zacząć obowiązywać po zakończeniu programu „Rodzina dla Młodych”.

Prezentację założeń programu „Mieszkanie+” zapowiadano jeszcze na kwiecień. Na razie o programie cicho, ale kilka dni temu w mediach wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński informował, że w jego resorcie trwają nad nim prace. 

Zobacz także: Nowy rządowy program mieszkaniowy

Program przewiduje, że tanie mieszkania będą budowane na gruntach należących do Skarbu Państwa, dzięki czemu koszt ich powstania nie powinien przekraczać 3 tys. zł za metr kwadratowy. Ponadto istniałaby możliwość wynajmu takiego mieszkania z opcją "dojścia do własności". W ten sposób koszt ich spłaty będzie mniejszy niż ceny obowiązujące na rynku. 

Niewykluczone, że rząd wprowadzi też kasy oszczędnościowo-budowlane, a dla osób, które będą oszczędzać na własne mieszkanie, zostanie stworzony system dopłat.

Czytaj również: W kwietniu rząd ogłosi "Mieszkanie+"? A co z programem, który już trwa?

Wiceminister Smoliński tłumaczy, że do końca 2018 roku będzie obowiązywał program „Mieszkanie dla Młodych”, który polega na jednorazowej dopłacie do kredytu hipotecznego. Po jego zakończeniu zostanie wprowadzony program, nad którym pracuje w tej chwili  ministerstwo.

Źródło: wp.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: