SuperBiz wiadomości Strefa wciąż się rozrasta!

Strefa wciąż się rozrasta!

24.07.2017, godz. 23:59
Super regiony 25 07
foto:

W zabrzańskiej strefie ekonomicznej 6 lipca odbyło się oficjalne otwarcie firmy Vollmer Polska, która wybudowała przy ul. Handlowej nową siedzibę.

Nowopowstały obiekt został zaprojektowany od podstaw pod kątem optymalnego wykorzystania go na cele szkoleniowe i prezentacyjne dla najnowszych maszyn do produkcji i serwisu narzędzi PKD, pił tarczowych oraz frezów pełno węglikowych. Powstała w 1909 r. w Niemczech firma Vollmer zajmuje się produkcją, sprzedażą i serwisem urządzeń do ostrzenia, szlifowania i obróbki elektroerozyjnej. Współpracuje m.in. z przemysłem drzewnym. Na polski rynek weszła w 2012 r. jako dziesiąty na świecie, oficjalny oddział producenta.

Vollmer Polska to kolejny zakład, którego właściciele postawili na Zabrze i właśnie tutaj wybudowali nową siedzibę dla swojej firmy. Znakomite warunki przekonały już dziewięciu inwestorów, którzy kupili nieruchomość w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Metal Service Center, Zakład Piekarniczy KŁOS, Schoeller Allibert, Metal Solution, Budexpert , PGB, JAKON, YSP Poland oraz ERAE). W tej chwili trwa budowa zakładów firm Metal Solution, JAKON oraz YSP Poland. Ponadto sprzedano działkę inwestycyjną firmie ENEL-AUTOMATYKA z Gliwic, leżącą w bezpośrednim sąsiedztwie strefy przy ul. Ziemskiej (działka ta nie jest objęta statusem SSE).

Nie dalej niż w czerwcu br. w zabrzańskiej strefie ekonomicznej zostały sprzedane kolejne dwie nieruchomości. Jedną z działek kupiła działająca już od dwóch lat w strefie Piekarnia-Ciastkarnia „Kłos", a druga firma ERAE produkująca układy klimatyzacyjne dla koncernu General Motors.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkość od 0,5 do 21 hektarów. W ostatnich latach miasto zainwestowało w jej rozwój 65 mln zł. 56 mln przeznaczone zostało na kompleksowe uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów. Sfinalizowanie tego zadania sprawiło, że Zabrze i KSSE mogą zaprezentować inwestorom atrakcyjną ofertę. Atutem jest dogodna lokalizacja w sercu ponad 2 milionowej metropolii, infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza

Rozwój terenów inwestycyjnych to jeden z priorytetów w działalności zabrzańskiego samorządu. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w rozwój strefy 65 mln zł. 56 mln przeznaczyliśmy na kompleksowe uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów. Zbudowaliśmy infrastrukturę drogową, sieć wodociągową oraz energetyczną. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie z funduszy unijnych. Efekt jest taki, że dziś prezentujemy inwestorom atrakcyjną ofertę. Jak widać spotyka się ona z dużym zainteresowaniem, o czym świadczą kolejne podmioty, które tutaj rozpoczynają działalność.

 

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: