SuperBiz wiadomości Whirlpool inwestuje w Polsce. Stworzy 60 nowych miejsc pracy

Whirlpool inwestuje w Polsce. Stworzy 60 nowych miejsc pracy

16.11.2016, godz. 11:52
Whirlpool
foto: Archiwum

235 mln euro – tyle do 2018 r. globalny producent AGD Whirlpool Corporation zainwestuje w Polsce. 126 mln euro z tej kwoty zostaną wydane we Wrocławiu. Firma otworzy tu nowe centrum badawczo-rozwojowe, w którym zatrudni ponad 60 osób, głównie inżynierów – poinformowali we wtorek podczas konferencji prasowej przedstawiciele korporacji.

Jak podał PAP, wrocławskie centrum będzie prowadzić prace projektowe w dwóch obszarach.

– We Wrocławiu będą projektowane lodówki, które później będą produkowane w 11 naszych fabrykach na całym świecie. Drugi obszar to zmywarki. We wrocławskim centrum powstaną unikatowe projekty zmywarek, których produkcja będzie prowadzona w trzech zakładach na świecie, w tym w Polsce w Radomsku – powiedziała podczas konferencji Roberta Segalini, jedna z dyrektorów Whirlpool.

Na nowe miejsca pracy firma będzie poszukiwać przede wszystkim inżynierów z dziedzin: materiałoznawstwo, termodynamika i elektronika.

Sprawdź także: GE utworzy nowe miejsca pracy we Wrocławiu i Elblągu

We Wrocławiu zlokalizowane są już Centrum Badań i Rozwoju Produktów oraz Regionalne Centrum Dystrybucji, a także fabryka koncernu, która zatrudnia ok. 2 tys. osób. Poza zmywarkami, powstają w niej też kuchenki, lodówki oraz zamrażarki. Whirlpool jest obecny w stolicy Dolnego Śląska od 2002 r., tj. od momentu przejęcia firmy Polar, czyli lokalnego producenta sprzętu AGD.

Fabryki koncernu znajdują się również w Łodzi i Radomsku. Część pieniędzy, które producent AGD, planuje zainwestować w Polsce ma być przeznaczona na ich modernizację.

Źródło: Money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: