SuperBiz wiadomości Wielka kumulacja u konkurenta Lotto wyniosła 124 mln zł [AKTUALIZACJA]

Wielka kumulacja u konkurenta Lotto wyniosła 124 mln zł [AKTUALIZACJA]

09.08.2016, godz. 15:56
Największa loteria w Europie od teraz dostępna również w Polsce!
foto: SHUTTERSTOCK

W Polsce jest już dostępna największa w Europie międzynarodowa loteria, EuroMillions. 9 sierpnia 2016 r. w ramach zakładów można było wygrać nawet 124 miliony złotych. Problem polega na tym, że zakup losów na loterię jest w Polsce nielegalny. Poprosiliśmy Ministerstwo Finansów, żeby wyjaśniło, dlaczego.

Od niedawna mieszkańcy Polski mogą kupować zakłady w największej europejskiej loterii, EuroMillions. Loteria powstała w 2004 r. z inicjatywy zakładów narodowych we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Największa wygrana w jej historii padła w 2012 r. w Wielkiej Brytanii i wyniosła aż 817 mln złotych. Stało się tak dlatego, że nagrody, których nikt nie zdobył, kumulują się. Właśnie z uwagi na częste wygrane EuroMillions cieszy się dużą popularnością wśród Europejczyków.

Każda osoba, która gra w EuroMillions, ma za zadanie wytypować pięć liczb od 1 do 50. Dodatkowo należy wybrać dwie „Szczęśliwe Gwiazdy" z przedziału od 1 do 11. Posiadacz losu, który ma siedem trafień, zdobywa nagrodę główną (Jackpota). Pozostali uczestnicy również mogą liczyć na wygrane, ponieważ istnieje aż 12 dodatkowych stopni nagród.

Przeczytaj również: Wyniki LOTTO. Są zwycięzcy – do podziału mają 60 mln złotych

9 sierpnia 2016 r. kumulacja EuroMillions osiągnęła wartość 29 mln euro (blisko 124 mln zł według średniego kursu walut NBP obowiązującego 8 sierpnia 2016 roku). Ostatnia główna wygrana wyniosła ponad 100 mln zł, bo 23 739,150 euro (101 349,55 zł według średniego kursu walut NBP obowiązującego 8 sierpnia 2016 roku).

Zakłady EuroMillions są przyjmowane online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W związku z tym zapytaliśmy Ministerstwo Finansów o to, czy kupowanie losów EuroMillions w Polsce jest legalne, czy loteria działa zgodnie z polskim prawem oraz czy działalność loterii EuroMillions w Polsce reguluje Ustawa o grach hazardowych. Odpowiedź, jaką uzyskaliśmy, może wywołać uczucie zawodu wśród Polaków.

Zobacz także: Wyniki LOTTO. Kumulacja 60 mln zł. Aż 3 osoby trafiły "szóstkę"!

- Zgodnie z ustawą o grach hazardowych prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych i gry telebingo stanowi monopol państwa. Spółką wykonująca monopol państwa w powyższym zakresie jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Natomiast zgodnie z art. 29 ww. ustawy zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć internet oraz uczestniczenie w takich grach. Zakaz ten nie obejmuje jedynie urządzania zakładów wzajemnych przez sieć internet na podstawie udzielonego zezwolenia - poinformowało Superbiz Ministerstwo Finansów.

W Polsce zakłady w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych i gry telebingo przyjmuje jedynie Totalizator Sportowy, natomiast gry hazardowe w internecie mogą organizować jedynie podmioty, które posiadają odpowiednie zezwolenie.

- Zgodnie z powyższym, loteria EuroMillions działa w Polsce niezgodnie z prawem. Kupowanie losów w Polsce w loterii EuroMillions jest nielegalne. Ponadto, udział w grze hazardowej organizowanej bez koncesji, zezwolenia lub dokonania zgłoszenia podlega karze przewidzianej w ustawie o grach hazardowych i kodeksie karnym skarbowym - ostrzega Ministerstwo Finansów.

Może cię zainteresować: Wyniki Lotto są na plus. Padły najwyższe wygrane

Aby nabyć los, należy nacisnąć przycisk „Zagraj teraz" na oficjalnej stronie loterii lub pobrać aplikację EuroMillions na urządzenie mobilne. W Polsce internetowe losy na loterię sprzedaje World Lottery Club – licencjonowany przez Brytyjską Komisję ds. Hazardu operator zakładów, właściciel jednej z największych na świecie platform do przyjmowania zakładów. Cała procedura nie jest skomplikowana. Przede wszystkim wymaga zaznaczenia wybranych liczb na stronie internetowej pośrednika. Losowania odbywają się we wtorki i piątki.

Jak zapowiedział właściciel loterii, od 27 września 2016 r. będą miały miejsce jeszcze większe kumulacje, a wygrane początkowe wzrosną z 15 do 17 mln euro. Operator zapowiedział także, że tzw. Lucky Stars będą wybierane z puli 12, a nie tak jak dotychczas 11 gwiazdek. Kolejna zmiana ma polegać na organizacji wydarzeń specjalnych European Millionaire Maker. Maksymalna wygrana w losowaniu będzie wynosiła 190 mln euro i zostanie utrzymana przez cztery kolejne losowania. Cena jednego losu losu EuroMillions wyniesie 2,50 euro.

Dodatkowe informacje na temat World Lottery Club i EuroMillions można uzyskać w dziale obsługi klienta pod numerem telefonu +48177869869 lub mailowo pod adresem: support@wlcmail.com.

Źródła: chojna24.pl, ki24.info, euro-millions.com, bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: