SuperBiz wiadomości Wniosek o 500 zł na dziecko złożysz przez ekonto

Wniosek o 500 zł na dziecko złożysz przez ekonto

08.03.2016, godz. 09:24
rodzina, dziecko, rodzice
foto: EAST NEWS

Władze przygotowały kolejne ułatwienie dla rodzin wnioskujących w ramach programu Rodzina 500+. Będzie można składać dokumenty korzystając z konta internetowego. Na razie w PKO BP.

Pieniądze z programu "Rodzina 500+" poprawią sytuację finansową wielu polskich rodzin i mogą poprawić ich zdolność kredytową o setki tysięcy złotych. Mogą też wpłynąć na wysokość alimentów. ZUS przygotował kolejna niespodziankę. Dzisiaj, w siedzibie Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, zostanie podpisane porozumienie, na mocy którego posiadacze konta internetowego w PKO BP będą mogli rozpocząć całą procedurę poprzez elektroniczny system transakcyjne, do tej pory używany do robienia przelewów i doładowań.

ZOBACZ TEŻ: 500 zł na dziecko: Większy kredyt i mniejsze alimenty

Kotrzystający z serwisu e-bankowości będzie mógł teraz, za pomoca kliknięcia w ikone na stronie banku, założyć konto w portalu PUE ZUS, albo zalogować się za jego pośrednictwem, jeśli już posiada konta, a nie pamięta osobnego loginu i hasła.  Jak na razie z zusowskiego systemu korzysta 1 milion 300 tysięcy użytkowników.

ZOBACZ TEŻ: Masz pytanie ws. 500 zł na dziecko? Ruszyła infolinia [LISTA NUMERÓW]

Integracja systemów ZUS i PKO BP pozwoli na korzystanie z całego wachlarzu usług, czyli m.in. sprawdzać stan konta emerytalnego czy płacić składki. Start systemu zapowiadany jest na połowę kwietnia. Do współpracy zaproszone są też inne banki, o ile spełnią wymogi techniczne.

źródło: TVN24BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: