SuperBiz wiadomości Wymień odpady na sadzonkę w Biedronce!

Wymień odpady na sadzonkę w Biedronce!

09.09.2016, godz. 12:15
BIEDRONKA.
foto: Materiały prasowe

W dniach 16 – 17 września sieć sklepów Biedronka organizuje zbiórkę odpadów, w ramach której można dostać cenne nagrody. W zamian za szklane opakowania i zużyte baterie klienci otrzymają sadzonki wrzosu. Akcja odbędzie się w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach.

Zorganizowana przez Biedronkę zbiórka odpadów nastąpi w najbliższy weekend, w dniach 16 – 17 września w godz. 10:00 – 18:00. Odpady będzie można wymienić na nagrody w 20 wybranych sklepach należących do sieci. Aby dostać prezent, wystarczy przynieść na parking wybranego dyskontu 5 szklanych opakowań lub 5 zużytych baterii.

Zobacz także: Kolejna luksusowa marka wchodzi do Biedronki

Akcja jest organizowana we współpracy ze spółką Rekopol, Organizacją Odzysku Opakowań, oraz firmą Duracell Poland. Z dokładnym regulaminem zbiórki można zapoznać się w sklepach, które przystąpiły do inicjatywy. Lista punktów przyjmowania odpadów znajduje się poniżej:

Zbiórka odpadów szklanych:
Poznań – ul. Starołęcka 1
Kraków – ul. Łużycka 43F
Lublin – ul. Magnoliowa 1, ul. Diamentowa 19
Płock – ul. Gwardii Ludowej 244
Warszawa – ul. Warszawska 42, ul. Światowida 53e
Białystok – ul. Piastowska 25, ul. Zabłudowska 52/54
Legionowo – ul. Sowińskiego 2

Zbiórka zużytych baterii:
Łódź – ul. Zakładowa, ul. Starorudzka 42
Wrocław – ul. M. Bacciarellego 56, ul. Armii Krajowej 37
Warszawa – ul. Zwoleńska 122/128, ul. Skoroszewska 5B
Poznań – ul. Bukowska 121/123, ul. Piątkowska 78
Katowice – ul. Leopolda 15, ul. Paderewskiego 35

W trosce o środowisko, we wszystkich sklepach należących do sieci Biedronka obowiązuje segregacja odpadów. W samym 2015 r. sklepy centra dystrybucyjne Biedronki przekazały do recyklingu: 187 tys. ton makulatury, 8,4 tys. ton opakowań z tworzyw sztucznych oraz 1,7 tys. ton opakowań z drewna. Wszystkie materiały pochodziły z odzysku. Dodatkowo, podczas siedmiu poprzednich edycji zbiórki udało się zebrać blisko 35 ton szklanych opakowań. Za realizację proekologicznej polityki spółka Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, otrzymała liczne nagrody, m.in. wyróżnienie w konkursie Liderzy Zrównoważonego Rozwoju, Godło Eco Marka Najbardziej Przyjazna Środowisku 2014 w kategorii sklep spożywczy oraz wyróżnienie w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki".

Źródło: materiały prasowe

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: