SuperBiz wiadomości Z rachunków VIP zniknęło ponad 16 mln złotych. CBŚP zatrzymało złodziei

Z rachunków VIP zniknęło ponad 16 mln złotych. CBŚP zatrzymało złodziei

27.01.2017, godz. 13:46
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Centralne Biuro Śledcze Policji w Krakowie namierzyło gang oszustów, którzy ukradli łącznie co najmniej kilkanaście milionów złotych z vipowskich kont. Funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, zanim zdążyły one „wyprać" brudne pieniądze – podało w komunikacie CBŚP.

Przestępcy włamywali się na konta bankowe typu VIP i przelewali z nich pieniądze na inne rachunki, a następnie je wypłacali. W proceder zamieszany był pracownik banku, który udostępniał złodziejom dane klientów, pozwalające na dostęp do ich kont. Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy wyłudzili w ten sposób co najmniej kilkanaście milionów złotych.
CBŚP udało się odzyskać 16 mln zł oraz zabezpieczyć ekskluzywne zegarki i samochody o wartości 150 tys. zł.

Sprawdź także: Wielka akcja CBŚP w Kutnie. 200 funkcjonariuszy wkroczyło do ubojni

„Sprawa ma charakter wielowątkowy. Do tej pory zatrzymano 16 osób, którym przedstawiono zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz licznych oszustw. Wobec pięciu podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie, natomiast w stosunku do pozostałych członków poręczenia majątkowe na łączną kwotę ponad 800 tys. zł" – czytamy w komunikacie CBŚP.
Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Śledztwo ma charakter rozwojowy i jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Źródło: CBŚP

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: