SuperBiz wiadomości Zapłać podatek w Rzeszowie i... wygraj mikser

Zapłać podatek w Rzeszowie i... wygraj mikser

08.04.2016, godz. 06:30
Mikser
Mikser foto: SHUTTERSTOCK

Miasta sięgają po coraz ciekawsze chwyty, by przyciagnąć podatników, co za tym idzie wpływy do budżetu. Najbardziej wymyślne kampanie już nie wystarczają. Stolica Podkarpacia stawia na... loterię fantową.

Rzeszów wymyślił oryginalny sposób na zachęcanie obywateli do meldunku. Wedle szacunków w mieście mieszka 40 tysięcy osób więcej, niż jest zameldowane.

Czytaj również: Bohater "afery madryckiej" i były poseł PiS dostał posadę w Orlenie

- Jeśli więcej osób będzie tu mieszkało, to będzie więcej pieniędzy w budżecie miasta. A pieniądze potrzebne są na budowę szkół, na sport, kulturę i na całą infrastrukturę, z której na co dzień wszyscy korzystamy. Zależy nam, aby osoby, które mieszkają w naszym mieście nie czuły się jak goście, tylko czuły się pełnoprawnymi mieszkańcami. A to potwierdza meldunek -  mówi wiceprezydent miasta Stanisław Sienko.

Władze zarządziły dwie loterie: "Rozlicz PIT w Rzeszowie", dla wszystkich, którzy złożą tam roczne zeznanie podatkowe. Tu można wygrać m.in. skuter, telewizor i aparat fotograficzny. W drugiej - "Mieszkam w Rzeszowie" - nagrodzeni np. orbitrekiem, robotem kuchennym czy komputerem moga zostać ci, którzy zameldują się do 20 listopada.

Koszt organizacji obu imprez to 70 tysięcy złotych. W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy organizowano konkurs, "nowe" wpływy do miejskiego budżetu wyceniono na 300 tysięcy.

źródło: loteriarzeszow.pl, PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: