SuperBiz wiadomości Zwolnienia w Tesco

Zwolnienia w Tesco

07.05.2016, godz. 12:26
Tesco
Tesco inwestuje w usługę VOD. foto: EAST NEWS

Tesco przeprowadza zmiany w strukturach sieci. Wiąże się to z redukcjami i zmianami na stanowiskach kierowniczych. Pracy raczej nie stracą kasjerzy, sprzedawcy czy magazynierzy.

 

Tesco wchodzi w kolejny etap procesu centralizacji biznesu w obszarze Europy Centralnej. Po zmianach w obszarze zakupów, marketingu i zarządzania grupy w regionie przyszła kolej na uproszczenie struktur zarządzania największymi sklepami sieci w Polsce. Oznacza to, m.in. zmiany i redukcje na stanowiskach kierowniczych w około 160 hipermarketach Tesco w całym kraju – informuje portal  wiadomoscihandlowe.pl.

Obecnie w Polsce firma zatrudnia w ok. 440 sklepach, krakowskiej centrali oraz magazynach prawie 30 tys. osób. Jeszcze nie wiadomo, ile osób straci pracę. Szefostwo firmy zapewnia, że osoby objęte organizacyjnymi zmianami otrzymają propozycję zatrudnienia na innych stanowiskach. To od nich będzie zależało, czy przyjmą nowe warunki pracy czy po prostu odejdą z firmy.

Zgodnie z założeniami zmiany mają nie dotyczyć pracowników szeregowych. Zatem kasjerzy, sprzedawcy, magazynierzy raczej mogą być spokojni o swoje miejsce pracy.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: