SuperBiz wiadomości Żywność dla sportowców od poniedziałku w Lidlu

Żywność dla sportowców od poniedziałku w Lidlu

29.01.2017, godz. 17:00
LIDL logo
foto: EAST NEWS

Już od poniedziałku 30 stycznia w ofercie sieci Lidl znajdą się produkty marki Optisana sports, czyli specjalna żywność dla miłośników sportowych wyzwań. Będą to m.in.: napoje wysokoproteinowe czy żele energetyczne. Co jeszcze z gamy sportfood pojawi się w asortymencie sklepów i jak będą kształtować się ceny produktów?

Intensywne treningi przyczyniają się także do gwałtownego zużycia dużych pokładów energii, wpływających na funkcjonowanie organizmu – dlatego tak ważne jest ich regularne uzupełnianie. Kluczem do sukcesu w sporcie są nie tylko regularne treningi, lecz także odpowiednia dieta i jej suplementacja.

Sprawdź także: Wittchen znudził się klientom Lidla? [GALERIA]

Już od 30 stycznia we wszystkich sklepach Lidl dostępne będą produkty idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Wśród nich będzie można znaleźć m.in.: napój wysokoproteinowy (3,49 zł/ 330 ml/1 opak.) o smaku waniliowym lub czekoladowym. W asortymencie znajdować się będzie także: chleb białkowy, żytni (5,99 zł/ 500 g/1 opak.) oraz makaron proteinowy Combino (4,99 zł/ 250 g/1 opak.).

Czytaj też: Polacy na potegę kupują leki i suplementy diety

Hitem oferty jest natomiast żel energetyczny (14,99 zł/ 5x35 g/1 opak.) zawierający również magnez i witaminę B6, który uzupełnia zapasy energii. Produkt ten sprawdza się przy maratonach i półmaratonach. Po żele energetyczne najlepiej sięgnąć w trakcie długiego treningu, co pozwala na zmniejszenie ujemnego bilansu energetycznego, a w konsekwencji wpływa na nasze samopoczucie.

Źródło: Lidl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: