Burger King

i

Autor: Radub85

Burger King zmienił swoją nazwę!

2018-06-13 15:19

We współczesnym świecie nawet wielkie koncerny czy politycy prowadzą między sobą mniejsze lub większe wojny za pomocą mediów społecznościowych, dzięki czemu docierają do jeszcze większej ilości osób. Z podobnej praktyki postanowił skorzystać Burger King w Stanach Zjednoczonych – zmienili swoją nazwę na portalach społecznościowych.

Na swoich profilach w mediach społecznościowych (m.in. Facebook i Twitter) popularna sieć fast-foodów postanowiła zmienić swoją nazwę. W ten sposób Burger King stał się… Pancake Kingiem. Wszystko przez to, że w ten sposób sieć chciała „uszczypnąć” swoją lokalną konkurencję – IHOP (International House of Pancakes).

Wspomniany konkurent znany jest ze sprzedaży przede wszystkim naleśników (popularnych w USA pancakes). Jednak szefostwo postanowiło urozmaicić ofertę w swoich lokalach wprowadzając… burgery. Z tego powodu ogłoszono, że od teraz skrót IHOP zmienią na IHOB, gdzie litera „B” oznaczać ma właśnie nowe pozycje w menu.

Burger King zareagował natychmiast, zamieniając nazwę swoich profili na Pancake King. W ten sposób przypomniał też swoim klientom, że w ich sieci w ofercie śniadaniowej także znajdują się amerykańskie naleśniki.

W rozmowie z Businessinsider.com na ruch konkurencji zareagował Darren Rebelez, prezes International House of Panckes.

- Jeśli mamy w świecie burgerów innych ludzi, którzy komentują nasze burgery, to może nam tylko pomóc – powiedział.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze