"Poszukiwanie partnera w ramach dużych projektów często jest jednym z najbardziej skomplikowanych procesów, który może zadecydować o sukcesie lub porażce. Sieć Badawcza Łukasiewicz wykazała się bardzo istotną rolą w transferze innowacji do przemysłu, podnosząc jakość i innowacyjność naszej gospodarki" - powiedziała Lucyna Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Uczestnicy będą mieli szansę spotkać się z ekspertami, zapoznać się z najlepszymi praktykami oraz dyskutować na temat rozwoju i innowacji w tych obszarach. Sieć Badawcza Łukasiewicza przedstawi różne możliwości finansowania projektów B+R, a także najlepsze modele badań i rozwoju. Ważnym aspektem będzie temat mikroelektroniki i poszukiwanie alternatywnych partnerów technologicznych i produkcyjnych. "W trakcie Innovatorium dzielę swój czas między udziałem w interesujących dyskusjach panelowych a tym, co dzieje się w kuluarach Poznańskiego Centrum Kongresowego. Co chwilę spotykam ludzi z mojego środowiska, z którymi już współpracuję i mogę zacieśnić nasze relacje, albo nowe osoby z którymi w przyszłości mogę prowadzić interesy" - podzielił się Filip Granek, Prezes XTPL.
Na Innovatorium zostaną poruszone również tematy związane z rozwojem transportu kolejowego, technologiami energetycznymi oraz strategią zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy i budowania innowacyjnych projektów pomiędzy biznesem, a nauką. Więcej szczegółów na stronie internetowej