Poradnik

Jak zapłacić za mandat przelewem? Instrukcja krok po kroku [WYJAŚNIAMY]

2022-08-02 15:48

Już od 2018 roku za mandat można zapłacić kartą lub blikiem bezpośrednio po jego otrzymaniu, radiowozy policyjne są bowiem wyposażone w terminale. Jednak jeśli zdecydujesz się na uiszczenie tej opłaty później pamiętaj, że masz na to tylko 7 dni. Żeby nie stresować się, czy zapłata za mandat dojdzie na czas, najwygodniej jest ją zrobić przelewem.

Obecnie każdy bank pozwala zapłacić przelewem internetowym za mandat. W większości przypadków ścieżka jest bardzo podobna. Jak to zrobić krok po kroku?

Jak zapłacić mandat przelewem? Wykonaj te kroki

  •  Zaloguj się do bankowości internetowej albo otwórz aplikację banku.
  •  W zakładce “przelewy” wybierz opcję “przelew podatkowy/celny
  •  Wybierz typ/symbol formularza “mandaty”
  • Zazwyczaj dane odbiorcy powinny się załadować automatycznie. W innym przypadku wpisz poniższe informacje: Pierwszy Urząd Skarbowy, Numer konta: 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000, Adres: ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole
  •  Wypełnij szczegóły przelewu odpowiednimi danymi. W rubryce typ identyfikatora wybierz NIP, PESEL lub numer dowodu. Następnie wybierz miesiąc, w którym płacisz za mandat oraz jego kwotę. Niektóre banki wymagają też nazwy podatnika/płatnika (wpisz tam swoje dane). Wpisanie identyfikacji zobowiązania, czyli numeru i serii mandatu nie jest obowiązkowe, ale zawsze lepiej go podać.
Tańczące z Promocjami 29.07
Sonda
Otrzymałeś kiedyś pomyłkowy przelew?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze