Rodzina wielodzietna, karta dużej rodziny, dzieci

i

Autor: Shutterstock

Kolejny kosztowny pomysł PiS. Emerytura dla matek to kilkaset milionów złotych rocznie

2018-06-08 11:28

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział minimalną emeryturę w wysokości 1000 złotych dla kobiet, które urodziły czworo lub więcej dzieci. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska potwierdziła, że Zakład sprawdza różne warianty wypłacania takich świadczeń. Prowadzone są w tym kierunku zaawansowane rozmowy z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Emeryturę dla kobiet z czwórką i więcej dzieci Prawo i Sprawiedliwość obiecywało już kwietniu, jednak w środę premier Morawiecki doprecyzował, że taka emerytura ma zacząć funkcjonować od przyszłego roku.

Jak powiedziała Gertruda Uściańska według wstępnych założeń kobiet objętych w przyszłości takim świadczeniem może być kilkadziesiąt tysięcy. Obecnie trwają prace koncepcyjne jak takie emerytury miałyby być wypłacane, rozważanych jest wiele wariantów.

Pytana o koszty prezes ZUS zapewniła, że z punktu widzenia całości budżetu instytucji, którą kieruje, pomysł nie będzie bardzo kosztowny - To kilkaset milionów złotych rocznie - mówiła.

 

 

Źródło: money.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze