Rafalska podnosi płacę minimalną

i

Autor: Andrzej Lange

Zakaz handlu w niedzielę. Rafalska mówi początkowo o dwóch niedzielach w miesiącu

2017-09-06 9:48

Pomysłom ograniczenia handlu w niedziele nie ma końca. Tym razem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała o dwóch niedzielach wolnych od pracy na początku. Z czasem miałby zostać wprowadzona trzecia wolna od handlu niedziela.

Elżbieta Rafalska o kolejnym pomyśle na ograniczenia handlu w niedzielę mówiła dziennikarzom DGP. Tym razem MRPiPS mówi o zaprzestaniu handlu początkowo w dwie niedzielę w miesiącu, a po jakimś czasie (minister Rafalska mówi o roku) wprowadzeniu trzech wolnych od handlu niedziel. Minister Rafalska,której resort odpowiedzialny jest za przygotowanie projektu rządowego stanowiska w tej sprawie, od początku nie była zwolenniczką całkowitego zakazu handlu w niedzielę. O wprowadzenie takich zmian w handlu zaapelował w do rządu Piotr Duda, szef Solidarności. Zyskał on aprobatę nie tylko związków zawodowych, ale i Rady Biskupów Diecezjalnych.

Czytaj też: Nie będzie zakazu handlu w niedzielę?

Nie brakuje jednak i tych, którzy zakaz handlu w niedzielę uważają za głupotę. Wśród nich są nie tylko przedsiębiorcy i biznesmeni, ale także sami pracownicy, którzy boją się, że w wyniku wprowadzenia zakazu mogą stracić pracę.

Zobacz: Szef Solidarności o zakazie handlu w niedzielę

Źródło: gdp.pl, money, supebiz.pl

Najnowsze