rozmowa telefon komórka ulica

i

Autor: Shutterstock rozmowa telefon komórka ulica

Przedsiębiorcy polecają najlepsze aplikacje do pracy. Zobacz, jakie

2017-10-14 17:00

Rynek aplikacji mobilnych nieustanie się rozwija – z aplikacji w telefonie korzysta już ponad 20 mln użytkowników powyżej 15. roku życia. Choć jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o czymś takim, jak aplikacja, wraz z nadejściem epoki smartfonów, coraz częściej nie wyobrażamy sobie życia bez ulubionych apek. Potencjał do rozwoju branży nadal jest bardzo duży, bowiem Polacy coraz chętniej korzystają nie tylko z popularnego Facebook'a, Instagrama, Snapchata czy nawet Spotify'a do słuchania muzyki. Okazuje się bowiem, że aplikacja może pomóc zorganizować pracę, począwszy od wysłania maili, skończywszy na sugestiach, co należy zrobić lepiej. O polecenie najlepszych, które przydają się w codziennym życiu managera poprosiliśmy kilku przedsiębiorców. Przeczytajcie, co polecają.

Łukasz Idzikowski z findspace.pl, start-upu zajmującego się wyszukiwaniem miejsc na wymarzony event poleca popularny Booking – portal, na którym można znaleźć w dowolnym mieście na świecie nocleg po okazyjnej cenie. Wsród setek ogłoszeń znajdują się konkurencyjne oferty, portal wprowadził system ocen, promocji „last minute" i weryfikuje wynajmujących. Alternatywa dla hotelu czy pensjonatu to także Airbnb, gdzie właściciele mieszkań udostępniają swoje pokoje lub apartamenty na wynajem. To często tańsza opcja i dobre warunki na pobyt - przytulnie, można czuć się jak u siebie w domu.

Według właściciela findspace.pl, do pracy natomiast przyda się Slack – alternatywa dla czatu na Facebooku czy innych portali służących do komunikacji w zespole. Archiwizuje wszystkie pliki, gromadzi informacje w jednym miejscu. Przedsiębiorcy podkreślają, że ułatwia komunikację w grupie, przydaje się do zarządzania zespołem. Do tego jest czytelny i łatwy w obsłudze. Slack kataloguje i archiwizuje treść każdej dyskusji, kanału bądź załącznika, przy tym wszystkim dostępny jest także w wersji mobilnej, a dane wysłane i otrzymane na inne urządzenia są synchronizowane.

Zobacz także: Taxi kontra Uber [PORÓWNANIE KOSZTÓW DZIAŁALNOŚCI]

Radosław Suchmiel ze start-upu Appollo, zajmującego się projektami stron internetowych i aplikacji, również poleca Slack, ale także Skype for Business. Za ważne narzędzie budowania sieci kontaktów uważa Linkedin, a organizację pracy ułatwia mu Calendars.

Łukasz Zakrzewski z Leżucha, który projektuje dmuchane fotele w oparciu o unikatową, wytrzymałą technologię, także poleca Slacka (to aplikacja zdecydowanie najczęściej rekomendowana przez zapytanych przez Super Biznes młodych przedsiębiorców), Google Calendar oraz Trello. To ostatnie przydaje się jako narzędzie do organizacji pracy ludzi nie tylko będących poza biurem, ale przebywających w różnych zakątkach świata. Wygląda na wirtualną tablicę na której przyczepia się swoje zadania. Do zadań można dodawać pliki, komentarze, określać temat i dopisać osoby odpowiedzialne za ich realizację.

Z kolei Flat Tomato to aplikacja, która pomaga zwiększyć efektywność działań, odmieżając odstępy czasu na ich realizację co 25 minut. To tzw. „pomodoro" (nazwa od popularnej techniki zarządzania czasem). Po 4 „pomodoro" - 4 x 25 minut należy się przerwa. W ten sposób można maksymalnie skupić swoją uwagę na realizowanym zadaniu. Krótkie odstępy czasu pomagają nie rozpraszać się innymi obowiązkami. Przy tym można wpisać nazwy zadań i prześledzić, na co poświęciliśmy kilka godzin, a na co przykładowo „jedno pomodoro".

Rekomendowany przez niego LiveSpace ułatwia prowadzenie sprzedaży, ale także podpowiada managerom i sprzedawcom. To aplikacja z rodzaju CRM, z tym że oprócz gromadzenia informacji o spotkaniach, klientach i własnych postępach, podpowiada, co należy zrobić lepiej, by "dogonić" kolegów w realizacji wyznaczonych celów. CamScanner natomiast służy do skanowania dokumentów w lepszej jakości niż zrobiłby to aparat, którym wykonalibyśmy zdjęcie dokumentu. Pomaga wyostrzyć tekst oraz zmienić plik na PDF. Na końcu Brand24 – to chyba najpopularniejsze narzędzie używane wśród marketingowców. Pozwala monitorować to, co o marce, produkcie czy kliencie piszą lub mówią Internauci. W ten sposób reakcja na tzw. kryzys w social mediach może być szybsza niż jeszcze kilka lat temu.

Sprawdź również: Polska podbije świat dronami? Ma w tym pomóc Polski Fundusz Rozwoju

Tymoteusz Mróz z Infogram Marketing, Infogram Zakopane rekomenduje używanie Todoist. Według niego to podstawa do zarządzania projektami w zespole, a także sprzedaży, co znacznie ułatwia pracę. Inna, ułatwiająca pracę aplikacja to Basecamp.com – chat, kalendarz, i platforma umożliwiająca dyskusję w jednym. Do zbiorczego wysyłania maili poleca MailChimp, który umożliwia masową wysyłkę newsletterów i innych, ważnych z punktu widzenia firmy wiadomości.

Na końcu być może znany nie tylko przedsiębiorcom: Dropbox, czyli tzw. szafka z plikami, która pozwala na wysyłanie dużych plików na zbiorczy folder w Internecie, dostępny tylko dla zalogowanych przez maila użytkowników.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze