Hulajnogi Bolt ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne podświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę. Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa - Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rząd dopłaci 1000 złotych do zakupu roweru lub hulajnogi by nie korzystać z komunikacji miejskiej
- Dla zespołu inżynierów Bolt, którzy tworzyli nasze hulajnogi najważniejsza była efektywność, ta sama wartość, którą kierujemy się w biznesie. Chcemy podnosić codzienny komfort przemieszczania się po mieście poprzez dostarczanie szybkich, niedrogich i niezawodnych usług. W przypadku hulajnóg udało nam się ograniczyć wytwarzanie elektrośmieci i uzyskać najniższy całkowity koszt produkcji i utrzymania hulajnóg na rynku - powiedział Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.
Hulajnogi dostępne w aplikacji Bolt można naprawić w przypadku mechanicznych uszkodzeń dzięki innowacyjnej modułowej konstrukcji. Ponadto zostały one wykonane w 90% z aluminium i innych łatwych w recyklingu materiałów. Okres użytkowania pojazdów ma wynosić 36 miesięcy. Wraz z wprowadzaniem hulajnóg Bolt do kolejnych polskich miast Bolt rozszerza akcję Bohaterowie Nie Płacą!, która ma na celu zapewnić bezpieczną formę transportu dla naszych bohaterów - pracowników medycznych. Wszystkie przejazdy elektrycznymi hulajnogami Bolt będą dla nich bezpłatne. Jeszcze tego lata hulajnogi Bolt pojawią się w kolejnych 45 miastach w Europie i Afryce.