Garmin 2022

i

Autor: Materiały prasowe

Garmin świętuje Światowy Dzień Biegania, ogłaszając premierę nowej serii Forerunner 255

2022-06-01 10:52

Garmin® zaprezentował dziś najnowszą odsłonę serii Forerunner® 255 – smartwatchy GPS do biegania, które oferują m.in monitorowanie triathlonu, nowe wskaźniki treningowe oraz rozszerzone funkcje smartwatcha (po sparowaniu ze smartfonem). Forerunner 255S i Forerunner 255S Music mają kopertę o średnicy 41 mm, natomiast Forerunner 255 i Forerunner 255 Music dostępne są w rozmiarze 46 mm, co czyni je idealnymi urządzeniami dla biegaczy, którzy dążą do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Co więcej, użytkownicy mogą spędzać więcej czasu na robieniu tego, co naprawdę kochają, a mniej na ładowaniu baterii, ponieważ urządzenie może działać do 14 dni w trybie smartwatcha i do 30 godzin w trybie GPS. Marka Garmin zaprezentowała serię Forerunner 255 przy okazji Światowego Dnia Biegania, corocznego święta, które celebruje pasję do aktywności fizycznej na wszystkich poziomach zaawansowania. 

"Zaprojektowane przez biegaczy dla biegaczy, smartwatche GPS z serii Forerunner 255 są pełne funkcji i narzędzi treningowych, które pomogą użytkownikom osiągać coraz lepsze wyniki. Zupełnie nowe wskaźniki dotyczące wydajności i regeneracji, najwyższej klasy funkcje treningowe i rozszerzona funkcjonalność smartwatcha sprawiają, że urządzenie ma wszystko, czego potrzeba, bezpośrednio na nadgarstku. Teraz pozostaje tylko dążyć do osiągnięcia jak najlepszego czasu - mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej w firmie Garmin.

Tańczące z Promocjami 02.06.22

Oparta na popularnej serii smartwatchy GPS do biegania Forerunner 245, seria Forerunner 255 została wzbogacona o następujące nowe funkcje:

 • Poranny raport: Informacje o pogodzie na dany dzień i codzienne wskazówki treningowe, a także informacje o śnie z ostatniej nocy i czasie regeneracji. Raport można także spersonalizować w taki sposób, aby wyświetlać tylko te dane, które nas interesują.
 • Funkcje triatlonu: Nowy smartwatch to okazja do zmiany rutyny treningowej dzięki profilom aktywności triatlonu i multisport. Podczas wyścigów i wyczerpujących treningów można łatwo przełączać się między dyscyplinami za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. 
 • Widżet wyścigu: Przeglądanie informacji o przygotowaniach do startu - w tym przewidywań dotyczących wydajności w danym dniu, pogody w terminie wyścigu i zegara odliczającego czas - wszystko w jednym widżecie. Po zaplanowaniu udziału w biegu, codzienne wskazówki treningowe będą dostosowywane do planów użytkownika.
 • Status HRV: Monitorowanie zmienności tętna podczas snu pozwala lepiej kontrolować regenerację organizmu i uzyskać ogólny obraz stanu zdrowia. 
 • Płatności zbliżeniowe Garmin Pay™: Szybkie i wygodne zakupy dzięki płatnościom bezpośrednio z nadgarstka2.
 • Wielopasmowy GPS: Niezawodna dokładność GPS marki Garmin właśnie stała się jeszcze lepsza. Dzięki możliwości wielopasmowego śledzenia za pośrednictwem wielu systemów satelitarnych w zegarku, użytkownicy mogą uzyskać dokładniejsze dane dotyczące biegu, nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Native running power: Podczas korzystania z Running Dynamics Pod lub HRM-Pro™ (sprzedawanych oddzielnie), użytkownik otrzymuje w czasie rzeczywistym informacje o tym, ile energii zużywa podczas biegu - funkcja wbudowana w zegarku, nie jest wymagana aplikacja.

Funkcje treningowe

Seria Forerunner 255 oferuje spersonalizowane informacje na temat treningu i regeneracji, a także narzędzia do monitorowania wydajności, które pomogą użytkownikom przekraczać własne granice.

 • Codzienne wskazówki treningowe sugerują, jaki trening będzie najskuteczniejszy dla ogólnej kondycji użytkownika oraz dostosowują się do planów dotyczących udziału w zawodach ustawianych za pomocą nowego widżetu wyścigu. 
 • Trenowanie do biegu na 5 km, 10 km lub półmaratonu będzie łatwiejsze dzięki bezpłatnym planom treningowych Garmin Coach, które dostosowują się do celów i postępów biegacza.
 • Łatwa modyfikacja treningowej rutyny dzięki dziesiątkom wbudowanych aplikacji sportowych, takich jak triatlon, jazda na rowerze, pływanie w basenie lub w naturalnym zbiorniku, bieganie na bieżni i wiele więcej.
 • Dzięki nowym wskaźnikom, takim jak status HRV, historia ostatnich treningów i wydajność, sportowcy uzyskają lepszy wgląd w swój ogólny stan wytrenowania - oraz w to, czy trenują produktywnie, osiągają szczytową formę, czy są przemęczeni.
 • Lepsze przygotowanie do biegu lub cyklu treningowego dzięki wskaźnikom wydajności z Garmin Firstbeat Analytics™, w tym m.in. pułapowi tlenowemu, wskaźnikowi obciążenia treningowego, statusowi wytrenowania czy efektom treningowym.
 • Łatwiejsze utrzymanie tempa dzięki funkcji PacePro™, która zapewnia wskazówki dostosowane do etapu biegu.
 • Planowanie i pobieranie tras za pomocą kreatora tras w serwisie Garmin Connect™, który wykorzystuje popularny system wyznaczania tras Trendline™, aby zapewnić najlepsze lokalne połączenia. Możliwe jest także tworzenie tras na platformach takich jak Strava oraz Komoot i płynna synchronizacja ich z zegarkiem.
 • Podczas korzystania z Running Dynamics Pod lub HRM-Pro™  (sprzedawanych oddzielnie), monitorować można parametry dynamiki biegu, takie jak np. kadencja, długość kroku czy długość kontaktu z podłożem.
Sonda
Czy korzystasz ze smartwatcha?

Monitorowanie zdrowia i kondycji 

Seria Forerunner 255 została zaprojektowana z myślą o monitorowaniu ogólnej kondycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nadgarstkowy pulsoksymetr3 monitoruje poziom satruacji krwi, aby zapewnić dokładny obraz snu, natomiast Body Battery™ określa aktualny poziom rezerw energii, aby pomóc użytkownikom znaleźć najlepsze pory na aktywność i odpoczynek. Codziennie rano otrzymują oni również spersonalizowaną ocenę jakości snu i mogą sprawdzić przebieg proszczególnych etapów snu, a także dane dotyczące tętna, stresu, saturacji krwi i oddechu. Co więcej, kobiety mają możliwość korzystania z aplikacji zdrowia kobiet, aby śledzić przebieg ciąży lub dostosowywać swoje treningi w oparciu o to, w którym momencie cyklu menstruacyjnego się znajdują.

Funkcje łączności 

Wyposażona w szereg funkcji łączności, seria Forerunner 255 pozwala użytkownikom wykorzystać pełnię możliwości smartwatcha. Bezpośrednio z nadgarstka użytkownicy mogą m.in. odbierać wiadomości tekstowe czy sprawdzać aktualizacje w mediach społecznościowych i e-maile. Niezależnie od tego, czy użytkownik ćwiczy sam, czy ze znajomymi, wbudowane funkcje bezpieczeństwa i śledzenia obejmują wykrywanie wypadków, możliwość wezwania pomocy i LiveTrack, dzięki którym jego bliscy mogą śledzić trasę biegu lub przejazdu.4 Po zakończeniu treningu zegarek Forerunner 255 automatycznie przesyła aktywności do serwisu Garmin Connect, bezpłatnej platformy, na której sportowcy mogą m.in. przeglądać wszystkie swoje dane dotyczące zdrowia i kondycji, nawiązywać kontakt i rywalizować ze znajomymi czy zapisywać się do udziału w wyzwaniach. Co więcej, smartwatche Forerunner 255 Music i Forerunner 255S Music umożliwiają pobranie na zegarek do 500 utworów, w tym playlist z serwisów Spotify®, Amazon Music i Deezer (może być wymagana subskrypcja premium) ze smartfona Apple® lub Android™, a także łączenie się z bezprzewodowymi słuchawkami w celu słuchania muzyki bez telefonu.

Dostępne już teraz modele Forerunner 255 i Forerunner 255S są oferowane w nowych, ciekawych kolorach - tidal blue i light pink - a ich sugerowana cena detaliczna wynosi €349.99. Modele Forerunner 255 Music i Forerunner 255S Music są również dostępne w kolorze czarnym lub whitestone, a ich sugerowana cena detaliczna wynosi €399.99.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze