nowości TV Hisense

i

Autor: MAT. PRASOWE

Hisense prezentuje pełną gamę technologii na premierze najnowszej linii telewizorów na 2022 rok

2022-06-15 9:53

Podczas konferencji prasowej Hisense zaprezentował najnowszą linię telewizorów, a wśród nich dwa modele na FIFA World Cup w Katarze – U7HQ oraz Laser TV L9G. Producent wzbogacił swoją serię ULED o U8HQ z zaawansowaną technologią podświetlania Mini-LED, serię OLED o dwa modele z technologią Pixel Dimming - A9H i A85H. Serię QLED uzupełnił o nowy model – E7HQ. Hisense podkreślił, że oferuje TV we wszystkich dostępnych technologiach: ULED, OLED, QLED oraz Laser TV z wykorzystaniem pełnej gamy innowacji, zapewniającej doskonały obraz i dźwięk.

Nowa flagowa linia telewizorów laserowych Hisense

Laser TV L9G jest dostępny w rozmiarach 100 i 120 cali.  Oba nowe telewizory z projektorem krótkiego rzutu zapewniają zupełnie nowy poziom wrażeń podczas oglądania filmów czy wydarzeń sportowych. Zastosowana w L9G technologia z trójkolorowym źródłem laserowym, poprawia zakres i jednolitość kolorów, osiągając jasność – aż 3000 lumenów. Potrójne laserowe źródło światła tworzy ultra realistyczne obrazy, dzięki szerokiej gamie kolorów.

Projektor z laserowym źródłem światła L9G zapewnia pokrycie przestrzeni barw BT.2020 na poziomie 107%, dzięki czemu wyświetli miliardy kolorów w cyfrowych treściach, co jest ogromnym osiągnieciem w technice wyświetlania obrazu. Ogromny ekran Laser TV zapewnia doskonałą jakość obrazu, na którą nie ma wpływu światło otoczenia. Jest to zasługa specjalnej powierzchni ekranu z funkcją Ambient Light Rejection, która odbija światło otoczenia i płynnie wyświetla wyraźny, ostry, jasny i szczegółowy obraz. 

Ultra ostre podświetlenie. Epicki obraz

Najnowsze telewizory w technologii ULED – czyli Ultra LED odwzorowują na ekranie dokładne i niezwykle realistyczne obrazy. Kluczowym elementem wpływającym na jakość obrazu w serii U7HQ jest matryca z odświeżaniem 120Hz, co jest niezwykle istotne w czasie oglądania widowisk sportowych. Do tego dochodzi strefowe, pełne podświetlenie matrycy - Full Array Local Dimming, które gwarantuje lepszą głębię czerni. Telewizory Hisense zapewniają obraz o wysokim kontraście, z wiernym odwzorowaniem szczegółów i płynnymi scenami ruchu. Dzięki technologii Quantum Dot Colour, telewizor Hisense U7HQ doskonale odwzorowuje kolory, zapewniając niezwykle szeroką paletę barw.

Hisense w najnowszym telewizorze postawił szczególny nacisk na technologie, które redukują migotanie lub rozmycie ekranu i tym samym wzbogacił autentyczność obrazu. Zastosowana funkcja MEMC inteligentnie przewiduje wyświetlany ruch, dodaje odpowiednie klatki, kompensując w ten sposób całościowy wygląd obrazu, co w połączeniu z natywnym panelem 120Hz, ułatwia płynne śledzenie każdej sportowej akcji.

Najnowszy Mini-LED Hisense – U8HQ ULED 4K z ekranami 55 i 65 cali prezentuje całą paletę najnowocześniejszych technologii obrazu i dźwięku. Dzięki ponad 10 000 diod oraz Full Array Local Dimming Pro, czyli strefowemu podświetleniu, telewizor gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów i odcieni czerni, a także zwiększenie kontrastu. Ta technologia pozwala także na naturalne przejścia od ciemnych do jasnych scen – matryca jest podświetlana całościowo ze strefowym wygaszaniem. Nowością jest zastosowanie 50 razy mniejszych diod, co daje wyjątkowe precyzyjne i równomierne podświetlenie. U8HQ zapewnia też szczytową jasność obrazu na poziomie 1300 nitów.

Tańczące z Promocjami 14.06

Technologia Quantum Dot Colour dostarcza ponad miliard odcieni kolorów, wyświetlając barwy znacznie dokładniej niż konwencjonalne telewizory LED. Dzięki Dolby Vision, zaawansowanemu HDR (HDR 10+) i certyfikowanemu HDR Immersive, telewizor dynamicznie przetwarza metadane, powiększając zakres rozpiętości między ciemnymi i jasnymi tonami – zarówno kolory, kontrast jak i wszystkie detale są wyświetlane wyraźniej. Wysoki parametr odświeżania obrazu (120Hz) z zastosowaniem technologii MEMC zapewnia większą płynność i ostrość wyświetlanych treści. Technologia IMAX Enhanced gwarantuje użytkownikom U8HQ jakość obrazu i dźwięku porównywalną z jakością doznań kinowych. Za wyjątkowe wrażenia dźwiękowe odpowiedzialne są technologie Dolby Atmos i DTS X.

Dzięki funkcjom HDMI 2.1 w tym 4K 120 Hz VRR, ALLM, eARC oraz AMD Freesync, profesjonalny tryb gry daje szansę na legendarne zwycięstwa i pełną synchronizację z konsolami nowej generacji. Funkcja ALLM automatycznie wykrywa, gdy użytkownik zaczyna grę i przełącza TV w tryb gry z najniższym input-lagiem (opóźnieniem). 4K 120Hz, VRR oraz AMD FreeSync gwarantuje niezwykłą płynność obrazu w 4K oraz synchronizację częstotliwości odświeżania obrazu i zaawansowanej grafiki między TV i konsolami najnowszej generacji. W trakcie gry, eARC przetworzy najbardziej zaawansowane formaty dźwięku kina domowego, dzięki czemu gracza czeka rozrywka na najwyższym poziomie.

TV OLED – wrażenia muzyczne i wygoda oglądania

Oba prezentowane telewizory w technologii OLED – A9H i A85H zachwycają szeroką gamą naturalnych kolorów. Nowa korekcja kolorów OLED posiada 24 barwy wykorzystywane do precyzyjnej regulacji, opartej na trójwymiarowej kolorystyce, korekcji kolorów podstawowych, kolorów skóry, nasycenia i mapowania gamy kolorów. Hisense OLED zapewnia głęboką czerń, ostry kontrast i nasycone barwy.

Telewizory OLED są wyposażone w technologie, w których każdy z ponad 8 294 400 pikseli po podłączeniu do prądu świeci samoistnie bez konieczności stosowania dodatkowego podświetlenia. To właśnie Pixel Dimming sprawia, że obraz na ekranie jest wyraźniejszy i ostrzejszy oraz zapewnia ekstremalny kontrast, niesamowite szczegóły i ogólną przejrzystość obrazu.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

Jakie nowości prezentuje każdy z modeli? Hisense A9H OLED 4K dostępny w wersji 65'' zapewnia poza obrazem przede wszystkim doskonały, przestrzenny dźwięk. Dzięki nowemu systemowi 3.1.2, subwooferowi i technologii Sonic Screen dźwięk nie tylko otacza przestrzeń, ale również wydobywa się z ekranu. Natomiast technologia Dolby Atmos Sound zapewnia trójwymiarowy dźwięk, który wypełnia całe pomieszczenie, a o jego optymalizację dba system dźwięku przestrzennego DTS X (Dedicated to Sound). Hisense A85H OLED 4K w wersjach 55 i 65 cali, poza wspomnianymi technologiami, wyróżnia zastosowanie obrotowego stojaka. Dzięki niemu można łatwo obracać telewizor do kąta 50° bez konieczności przesuwania całego telewizora. Pozwala to na idealny kąt oglądania z każdej części pomieszczenia.

QLED - Pełna oferta przekątnych

Kolejny zaprezentowany telewizor z nowej linii – E7HQ QLED 4K oferuje szeroki zakres wielkości. Telewizor Hisense jest dostępny w rozmiarach 43, 50, 55 cali. Seria wyposażona jest w technologię Quantum Dot i jest nie tylko kompatybilna z dekodowaniem HDR10, HDR10+, HLG, ale także posiada funkcję Dolby Vision. Obraz na ekranie QLED jest krystalicznie czysty dzięki czterokrotnie większej rozdzielczości niż Full HD. Technologia Smooth Motion (w wersjach 55" 65'' i 70'') łączy w sobie technologie 60Hz Native Refresh Rate, MEMC i 3D Noise Reduction, dając większą przyjemność z oglądania wyraźnych i płynnych obrazów, bez drgań i rozmyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze