Huawei

i

Autor: Shutterstock Huawei

Huawei Watch GT Runner rzuca wyzwanie konkurencji. Skutecznie?

2022-03-31 7:24

Huawei wprowadził do sprzedaży w Polsce pierwszy smartwatch marki przeznaczony dla biegaczy – Huawei Watch GT Runner. Właściwie nie tylko dla biegaczy, ale każdego kto lubi się poruszać - od krótkich spacerów, po rower i bieganie, po trenowanie triatlonu. Czy pierwszy profesjonalny smartwatch chińskiego e-giganta może konkurować z takimi potęgami jak Garmin? Sprawdzamy!

Huawei Watch GT Runner

Dwa razy w roku następuje ogromny wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia i uprawianiem sportów. Tradycyjnie na początku każdego roku siłownie przeżywają oblężenie, gdzie po kilku tygodniach wszystko wraca do normy. Podobnie jest wraz z nadejściem wiosny. Dzień staje się dłuższy, temperatura na ogół zachęca do wychodzenia z domu, a jednocześnie to ostatni moment na “zrobienie formy na lato”. Podobnie jak w innych aspektach naszego życia, z pomocą przychodzą nowe technologie. Tym razem ze stajni Huawei wspomóc nas może nowy smartwatch Watch GT Runner. Jak sama nazwa wskazuje, jest dedykowany miłośnikom biegania, ale tak naprawdę zainteresować może każdego entuzjastę uprawiania sportu.

Enea Triathlon Pod Dachem. Tak rywalizowali zawodnicy w Bydgoszczy

Huawei Watch GT Runner wyposażony jest w funkcję, która klasyfikuje biegaczy na podstawie ich sprawności fizycznej i danych treningowych w celu odróżnienia ich stopnia zaawansowania – od podstawowego, przez zaawansowany aż po profesjonalny. Smartwatch, który oparty jest na HarmonyOS, oferuje własne oceny jakości treningu biegowego oraz dokładnie mierzy podstawowe parametry treningu. 

Zegarek pomoże zacząć przygodę ze sportem, jak również poprawi formę bardziej zaawansowanych sportowców. Spersonalizowane plany treningowe w oparciu o informacje na temat użytkownika: płeć, wzrost, tętno, a także częstotliwość i intensywność treningów. Urządzenie pozwala ustalić plan treningowy w 4 etapach – początkujący, zaawansowany, wzmocnienie i redukcja. Inteligentny osobisty trener analizuje tygodniowe dane treningowe i automatycznie dostosowuje plan na kolejny tydzień tak, aby zapewnić postępy w treningu.

smartwatch Huawei Watch GT Runner

i

Autor: MAT. PRASOWE smartwatch Huawei Watch GT Runner

Tarcza zegarka o średnicy 46 mm i czytelny wyświetlacz AMOLED 1,43” pozwala na precyzyjny odczyt danych. Huawei Watch GT Runner wyposażony jest również w antybakteryjny silikonowy pasek, dzięki czemu zegarek można umyć po treningu. Po wizycie na basenie warto skorzystać z funkcji osuszania zegarka Huawei. 

Huawei Watch GT Runner, podobnie jak inne smartwatche marki, umożliwia także analizę snu, pomiar poziomu natlenienia krwi (SpO2), monitoring cyklu menstruacyjnego, stresu oraz ponad 100 trybów sportowych. Urządzenie wyposażone jest również w wytrzymałą baterię, która umożliwia do 2 tygodni użytkowania.

Smartwatch pokazuje takie parametry jak:

  • długość snu, 
  • głęboki sen, 
  • płytki sen, 
  • faza REM, 
  • ciągłość głębokiego snu, 
  • czuwanie 
  • jakość oddychania.

Do 10 kwietnia, Huawei Watch GT Runner można kupić w ofercie premierowej w zestawie z głośnikiem Huawei Sound Joy oraz 12-miesięczną subskrypcją premium aplikacji adidas Running oraz adidas Training. Rekomendowana cena detaliczna urządzenia to 1 299 zł.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Najnowsze