Garmin 2022

i

Autor: materiały prasowe

Garmin startuje z serią fenix 7! Nowa odsłona flagowych zegarków multisportowych [ZDJĘCIA]

2022-01-18 12:32

Premiera Garmina. Zegarki z serii fēnix 7, zaprojektowanej z myślą o najwyższej wydajności i wytrzymałości, mają teraz nowy ekran dotykowy, a także zaawansowane narzędzia treningowe. Niektóre modele mogą być zasilane energią słoneczną, co zapewnia im wydłużoną żywotność baterii, a fēnix 7X dodatkowo wyposażony jest we wbudowaną latarkę.

Garmin fenix 7

Garmin zaprezentowała serię fēnix 7, kolejną generację flagowego sportowego smartwatcha GPS ze wspomaganiem energią słoneczną. Został on udoskonalony tak, aby pomóc sportowcom i miłośnikom przygód osiągać jak najlepsze wyniki.Nowy fēnix 7, zaprojektowany został z myślą o poprawianiu swoich sportowych rezultatów każdego dnia, ma niezawodny 5-przyciskowy interfejs z dodatkowym czułym ekranem dotykowym, a także w innowacyjne funkcje treningowe, możliwość określania lokalizacji w wielu zakresach częstotliwości oraz mapy całego świata. Wszystko to umieszczono w wytrzymałej obudowie z ochronnymi osłonami przycisków i wzmocnionymi metalowymi mocowaniami. Dzięki zaawansowanym funkcjom ładowania słonecznego, które poprawiają czas pracy baterii, użytkownicy mogą cieszyć się zegarkiem dłużej.

"Od momentu premiery pierwszej edycji zegarka fenix, staramy się wspierać sportowców w realizowaniu ich pasji i pozostajemy wierni naszej misji dostarczania innowacyjnych urządzeń na nadgarstki użytkowników. Seria fēnix 7 oferuje najnowocześniejsze funkcje treningowe i sportowe bezpośrednio na nadgarstku. Dzięki najnowszej modyfikacji konstrukcji, najlepszym w branży pomiarom sprawności oraz monitorowaniu stanu zdrowia i kondycji, fēnix 7 zapewnia sportowcom wszystko, czego potrzebują, aby osiągnąć szczytową formę" - mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Ocean Lava Triathlon w Bydgoszczy. Za nami pierwszy dzień zmagań!

Zwiększona wytrzymałość i wydajność

Zegarki z serii fēnix 7 są dostępne w trzech rozmiarach i zostały zaprojektowane na nowo, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość. Osiągnięto ją dzięki wzmocnionym mocowaniom i metalowym osłonom przycisków. Przyciski są połączone z nowym, czułym ekranem dotykowym, który zapewnia zwiększoną funkcjonalność, poprawiając codzienne działanie smartwatcha i obsługę map topograficznych. Wydajny interfejs umożliwia szybkie i intuicyjne korzystanie z funkcji zegarka, zapewniając użytkownikowi lepszą świadomość sytuacyjną nawet bez dostępu do sieci. Dzięki wprowadzeniu modelu Sapphire Solar użytkownicy nie muszą wybierać między możliwościami baterii słonecznych a odporną na zarysowania szafirową soczewką, jak miało to miejsce wcześniej w przypadku serii fēnix 6. Projektanci Garmin poprawili możliwości gromadzenia energii słonecznej nawet o 200 proc. w trybie smartwatcha w porównaniu do fēnix 6 Solar. Udoskonalona konstrukcja maksymalizuje powierzchnię baterii słonecznych w celu zwiększenia wydajności, dzięki czemu zasilane energią słoneczną modele fēnix 7X mogą działać jeszcze dłużej między ładowaniami, zapewniając żywotność baterii do 5 tygodni w trybie smartwatcha1 i do 5 dni w trybie GPS2.

fēnix 7X wprowadza zintegrowaną, łatwą w obsłudze, wielodiodową latarkę LED, która nie wymaga użycia rąk. To uniwersalne rozwiązanie może całkowicie zmienić jakość treningu, wyprawy czy po prostu codziennego życia. Podczas rozbijania namiotu lub biegania w ciemności czerwone albo regulowane białe światło rozjaśnia drogę, zapewniając lepszą widoczność i świadomość sytuacyjną. Po włączeniu trybu biegowego światło dopasowuje się do kadencji biegacza, zmieniając kolor z białego na czerwony przy każdym ruchu ręką, dzięki czemu może on widzieć i być widzianym, pewnie stawiając każdy krok.

Zaawansowane funkcje treningowe

Każdy użytkownik będzie mógł przenieść swój trening na wyższy poziom dzięki aplikacjom sportowym - od boulderingu, przez wspinaczkę górską, po trening siłowy i wiele innych. Dodatkowo w urządzeniu znalazły się narzędzia zapewniające optymalną wydajność, w tym:

  •         Aby uniknąć przemęczenia, nowe narzędzie Real-Time Stamina pozwala sportowcom monitorować i śledzić poziom wysiłku organizmu podczas biegu lub jazdy na rowerze.
  •         Nowa funkcja Visual Race Predictor bierze pod uwagę historię biegów i ogólną kondycję użytkownika, aby określić szacunkowe wyniki wyścigu i przedstawić informacje na temat postępów treningowych.
  •         Funkcja Recovery Time Advisor uwzględnia intensywność treningu biegowego lub rowerowego oraz inne czynniki, takie jak stres, codzienna aktywność i sen, aby oszacować liczbę godzin odpoczynku potrzebną do odzyskania sił przed kolejnym treningiem.
  •         Codzienne wskazówki treningowe sugerują zalecany następny trening na podstawie bieżącego obciążenia treningowego, stanu wytrenowania i ogólnego poziomu sprawności fizycznej.
Sonda
Czy korzystasz ze smartwatcha?

Zaufane narzędzie

Wyposażona w pełny pakiet funkcji nawigacyjnych firmy Garmin seria fēnix 7 obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy satelitarne wraz z dodatkowym zakresem częstotliwości L5, co zwiększa dokładność w trudnych dla łączności GPS warunkach. Wszystkie zegarki fēnix 7 posiadają fabrycznie wgrane mapy SkiView™ i 42 000 pól golfowych.  Modele Standard i Solar umożliwiają pobieranie map TopoActive z dowolnego regionu na świecie. Tymczasem Model Sapphire Solar jest wyposażony w fabrycznie wgrane mapy TopoActive dla danego regionu, a także umożliwia pobranie map dowolnego regionu na całym świecie. Użytkownik może zaoszczędzić cenny czas w dniu wyścigu dzięki nowej funkcji Up Ahead, która podaje dokładną lokalizację stacji pomocy, szlaków, następnego zakrętu itp. W zdefiniowanych przez użytkownika punktach kontrolnych, na ekranie wyświetlane są wskaźniki wydajności, które obejmują nadchodzący dystans i wysokość, a także podsumowanie ostatniego odcinka z opcjonalnym licznikiem odpoczynku - wszystko po to, aby pomóc sportowcom lepiej zarządzać czasem podczas zawodów.

Użyteczność na co dzień

Zaprojektowane do noszenia przez cały dzień, zegarki z serii fēnix 7 są wyposażone w narzędzia do całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, między innymi pulsoksymetr, nadgarstkowe monitorowanie tętna, oddechu i poziomu stresu, a także wskazówki dotyczące aktywności, takie jak pomiar energii Body Battery™, określanie wieku sprawnościowego oraz wyniku snu (Sleep Score) dzięki funkcji zaawansowanego monitorowania snu3. Po przebudzeniu użytkownik może sprawdzić, ile czasu spędził w poszczególnych fazach snu i uzyskać spersonalizowane informacje na temat tego, jak aktywność, poziom stresu i pora snu wpłynęły na jakość jego wypoczynku, wyświetlając wynik snu w skali 0-100. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, powiadomienia można odbierać bezpośrednio na nadgarstku, z możliwością ich włączania i wyłączania lub wyciszenia podczas aktywności. Funkcje śledzenia i bezpieczeństwa zapewniają spokój ducha podczas treningu na świeżym powietrzu dzięki automatycznemu wykrywaniu zdarzeń i ręcznie uruchamianym alertom pomocy, które wysyłają wiadomość z aktualną lokalizacją użytkownika do wybranych kontaktów4 .Użytkownicy mogą korzystać także z płatności zbliżeniowych Garmin Pay™ 5 i odtwarzać playlisty z serwisów streamingowych6, takich jak Spotify®, Amazon Music i Deezer, które są fabrycznie zainstalowane na zegarkach z serii fēnix 7 za pośrednictwem Connect IQ™ On Device. Nowy sklep Connect IQ Store On Device pozwala użytkownikom odkrywać polecane aplikacje i instalować je przez Wi-Fi bezpośrednio z zegarka, bez konieczności używania telefonu.

Najnowsze