Garmin Enduro

i

Autor: materiały prasowe

Niezwykle wydajnym zegarek sportowy Garmina. Pokonaj dystans ultra z Garmin Enduro [ZDJĘCIA]

2021-02-25 4:55

Garmin zaprezentował dziś EnduroTM - ultrawydajny smartwatch GPS z personalizowanymi profilami zarządzania energią oraz soczewką Power Glass™, która wykorzystuje promienie słoneczne do wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu aż do 65 dni1. Enduro wprowadza nowe funkcje ukierunkowane na bieganie w terenie, które umożliwiają jeszcze lepsze monitorowanie wydajności oraz optymalne rozplanowanie wysiłku i cyklu treningowego.

Stworzony z myślą o sportach wytrzymałościowych, lekki i solidny smartwatch Enduro ma nowy, nylonowy pasek UltraFit oraz opcjonalny tytanowy bezel z powłoką DLC. Personalizowane ustawienia pozwalają sportowcom dostosować funkcje tak, aby osiągnąć najdłuższy dotychczas czas pracy baterii w zegarkach Garmin – wynosi ona do 65 dni w trybie smartwatcha z ładowaniem solarnym, do 80 godzin w trybie GPS i do 1 roku w trybie oszczędzania baterii.

Wielka fabryka technologicznego giganta w Polsce. Amerykański Garmin otwiera się pod Wrocławiem

- Enduro powstał po to, aby biegacze i rowerzyści mieli pewność, że ich zegarek będzie monitorował wysiłek na całym dystansie podczas długich sesji treningowych i startów ultra. Unikalne funkcje treningowe ułatwiają pracę nad poprawą wyników, a superwydajna bateria pozwala skupić się na rywalizacji podczas startu - mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. sprzedaży na świecie w firmie Garmin.

Stworzony z myślą o sportach wytrzymałościowych, lekki i solidny smartwatch Enduro ma nowy, nylonowy pasek UltraFit oraz opcjonalny tytanowy bezel z powłoką DLC. Personalizowane ustawienia pozwalają sportowcom dostosować funkcje tak, aby osiągnąć najdłuższy dotychczas czas pracy baterii w zegarkach Garmin – wynosi ona do 65 dni w trybie smartwatcha z ładowaniem solarnym, do 80 godzin w trybie GPS i do 1 roku w trybie oszczędzania baterii.

Wejdź na wyższy poziom treningu

Enduro ma kilka nowych narzędzi treningowych, które przydadzą się podczas wysiłku w wymagającym terenie. Tradycyjne funkcje znane z multisportowych zegarków zostały przystosowane do charakterystyki treningu wytrzymałościowego:

·       Pułap tlenowy dostosowany do biegów trailowych: kontroluj poziom sprawności sercowo-naczyniowej z nowym parametrem, który automatycznie dostosowuje wartość pułapu tleonowego w zależności od warunków na szlaku. Wartość parametru dostosowywana jest również do temperatury oraz stopnia aklimatyzacji wysokościowej.

·        Udoskonalona funkcja ClimbProTM: korzystaj z informacji o podbiegach w czasie rzeczywistym, sprawdzając jego nachylenie, długość i wzrost wysokości. Rozbudowana funkcjonalność ClimbPro dostarcza także informacji o sposobie pokonywania zbiegu lub zjazdu.

·        Licznik czasu odpoczynku: wybierz aktywność Ultrarun i kontroluj czas spędzony w punktach żywieniowych.

·        Kolarstwo górskie: śledź szczegóły każdej jazdy MTB za pomocą funkcji Grit & Flow, która mierzy czas oraz ocenia poziom trudności trasy i efektywność przejazdu, prezentując wynik do pobicia podczas następnej próby.

·        Regeneracja: zachowanie odpowiedniego czasu odpoczynku jest kluczowe do poprawy swoich wyników. Na podstawie pomiarów zdrowia, snu i obciążenia treningowego, wbudowana funkcja czasu regeneracji podpowie, jak długo należy odpoczywać przed następną wymagającą sesją treningową.

·        Sugestie treningowe: wygodne wskazówki oparte o dane stanu wytrenowania i aktualnego obciążenia treningowego ułatwiają pracę nad poprawą kondycji.

Triathlon: Puchar Europy i Elemental Tri Series 2020 w Olsztynie

Całodobowe monitorowanie zdrowia i kondycji 

Innowacyjne funkcje zdrowotne i wellness w Garmin Enduro to m.in. nadgarstkowy pomiar tętna2, czujnik Pulse Ox3, który umożliwia oszacowanie aklimatyzacji wysokościowej oraz zaawansowane monitorowanie snu. Dodatkowo, wygodna funkcja Body Battery™, umożliwia oszacowanie rezerw energii, co pomaga optymalnie zaplanować treningi i czas odpoczynku.

Bądź na bieżąco także poza szlakiem

Funkcje nawigacyjne w Enduro zostały oparte o łączność z wieloma systemami nawigacji satelitarnej, co umożliwia dokładne śledzenie pozycji w warunkach, w których dane z GPS nie wystarczą. Dodatkowo, zegarek ma wbudowane czujniki ABC – wysokościomierz, barometr i 3-osiowy kompas elektroniczny, które ułatwiają orientację w terenie. Po sparowaniu z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach® Mini użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe bezpośrednio z zegarka oraz na bieżąco udostępniać swoją lokalizację, nawet podczas startów i treningów w miejscach, które są poza zasięgiem sieci komórkowej. InReach Mini jest lekki, kompaktowy i można go łatwo przypiąć do plecaka lub kamizelki. Oprócz dwukierunkowego przesyłania wiadomości tekstowych i udostępniania lokalizacji, inReach Mini umożliwia nadanie interaktywnego sygnału SOS. Po aktywacji SOS, koordynator akcji ratunkowej może śledzić lokalizację urządzenia, powiadomić służby ratownicze w okolicy i koordynować koordynować przekazywanie informacji do wybranych kontaktów alarmowych do momentu zakończenia akcji.

Enduro dostępny jest w dwóch wariantach w cenach od 799.99 do 899.99 euro.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze