VoloConnect

i

Autor: www.volocopter.com Niemiecka firma Volocopter poinformowała o pierwszym testowym locie bezzałogowej taksówki VoloConnect.

Niemiecka firma zaprojektowała latające taksówki bezzałogowe. VoloConnect już po udanych testach

2022-06-11 14:05

Niemiecka firma Volocopter poinformowała o pierwszym testowym locie bezzałogowej taksówki VoloConnect. Lot odbył się Monachium i trwał 2 minuty i 14 sekund. Czy świat niebawem czeka rewolucja w przemieszczaniu się? - informuje portal geekweek.interia.pl.

Niemiecka firma zaprojektowała latającą taksówkę 

Technologia stale się rozwija. Niedawno amerykański przedsiębiorca Elon Musk zapowiedział, że już za rok na rynku pojawią się autonomiczne samochody bez kierowców. Podobny projekt przedstawiła niemiecka firma Volcopter. Jej zdaniem latająca taksówka VoloConnect przyczyni się do wygodnego przemieszczania i zaoszczędzenia czasu.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Latająca taksówka VoloConnect po udanych testach

Przedsiębiorstwo dysponuje zaawansowaną technologią i na rynku działa już od 2013 roku i regularnie wykonuje testy. Obecnie pracuje nad dronem towarowym VoloDrone2, dwuosobową taksówką VoloCity do poruszania się po mieście oraz VoloConnect przeznaczoną na dłuższe dystanse. 

Volocopter poinformowało, że w maju 2022 roku przeprowadzono pierwsze testy w Monachium, które okazały się być udane. Podczas lotu testowego, który trwał 2 minuty i 14 sekund i wykorzystano rozwiązania aerodynamiczne i wydajnościowe w celu przyszłego skomercjalizowania produktu. VoloConnect osiągnął 60 km/h, jednak docelowo ma uzyskać prędkość nawet do 250 km/h (przelotowa 180 km/h). W środku będą mogły się znajdować nawet 4 osoby a maksymalny do pokonania odcinek będzie mógł mierzyć 100 km. Latająca taksówka ma zdolność pionowego startu i lądowania, co w mieście będzie dużym ułatwieniem. Firma spodziewa się, że VolvoConnect trafi na rynek już w 2026 roku.

Latające taksówki niczym z filmu sci-fi

W wielu filmach sci-fi wielokrotnie widz mógł spotkać się z wizją przyszłości, w której ludzie przemieszczają się pojazdami w powietrzu. Chodź jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogło, że zrealizowanie takiego pomysłu zajęłoby kilkadziesiąt lat, teraz latające bezzałogowe taksówki są już blisko od stania się rzeczywistością.

Sonda
Często jeździsz taksówkami?
Najnowsze