- Setki tysięcy Polaków skorzystało już z Bird w Polsce, więc cieszymy się, że możemy uruchomić nasze usługi w kolejnym mieście. Rozszerzenie naszej działalności o Poznań to kolejny krok do upowszechnienia tej ekologicznej formy transportu. Jeszcze bardziej cieszymy się, że wkraczamy do miasta z naszym nowym, trwalszym i wydajniejszym modelem. Mieszkańcy Poznania od dziś będą mogli testować najnowsze rozwiązanie i doświadczać korzyści płynących z szybko rozwijających się technologii zaprojektowanych tak, aby zatłoczone miasta były bardziej przyjazne dla środowiska. To kluczowy moment, w którym wszyscy powinniśmy zadbać o nasze środowisko, a my w Bird staramy się to ułatwić. Chcemy przekonać kierowców do zrezygnowania z samochodów i nakłonić ich do wykorzystywania hulajnóg elektrycznych.– podkreśla Patrick Studener, Wiceprezes i Dyrektor na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Bird.
ZOBACZ TEŻ: Elektryczne hulajnogi i skutery zaleją polskie ulice. A to nie koniec
Bird, opierając się na swoich innowacyjnych korzeniach i zaangażowaniu na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju, zaprojektował nowy model hulajnogi, uwzględniając całą historię użytkowania pojazdów Bird na całym świecie. Zapisane przejażdżki, ich prędkości i czas trwania, a także nieustanna komunikacja z obecnymi klientami pozwoliła firmie stworzyć Bird One. Nowa hulajnoga będzie cechować się dwukrotnie dłuższą żywotnością akumulatora i większym zasięgiem do ok. 50 kilometrów na jednym naładowaniu - czytamy w komunikacie firmy.
Bird wszedł do stolicy w kwietniu br., następnie do Wrocławia, a teraz swoje usługi będzie oferować w Poznaniu, gdzie testowo zostanie wprowadzony nowy model e-hulajnóg. Aplikacja pomaga rozwiązać problem "ostatniej mili", kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Z tego względu często podróżujący rezygnują z komunikacji miejskiej i wybierają samochody, zwiększając natężenie ruchu i emisję dwutlenku węgla. Bird oferuje przyjazną dla środowiska i wygodną alternatywę do jazdy samochodem. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 milionów podróży w 100 miastach na świecie. Szacuje się, że w ten sposób ograniczono emisję ok. 6 000 ton CO2 do atmosfery - przekonuje firma.
SPRAWDŹ TAKŻE: Hulajnoga Mi Electric Scooter Pro w sprzedaży online. Kiedy trafi do sklepów? [ZDJĘCIA]
W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane. Warto podkreślić, że operator również wymaga wykonania zdjęcia w momencie zakończenia przejazdu i weryfikuje, czy hulajnoga nie jest pozostawiona w sposób, który może utrudnić poruszanie się innym osobom.
Jak skorzystać z przejazdów Bird?
- Pobierz aplikację Bird na swój smartfon i załóż konto.
- Otwórz aplikację i znajdź dostępną hulajnogę niedaleko twojej lokalizacji.
- Zeskanuj kod QR z hulajnogi aby rozpocząć przejazd - odblokowanie hulajnogi kosztuje 3 zł + 50 groszy za każdą minutę.
- Ciesz się jazdą, dbając o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
- Kiedy dotrzesz do celu, zostaw hulajnogę w bezpiecznym miejscu (nie blokując chodników ani innych przestrzeni publicznych) i -zakończ podróż w aplikacji.
- W celu uzyskania pomocy technicznej należy skontaktować się przez aplikację lub wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected]