oppo

i

Autor: materiały prasowe oppo

OPPO otwiera swoje pierwsze laboratorium innowacji 5G w Indiach

2021-01-11 11:21

OPPO otwiera laboratorium ds. innowacji sieci 5G w swoim ośrodku Badań i Rozwoju Hyderabad. Firma będzie prowadzić tam prace nad rozwojem podstawowych technologii produktowych dla połączonych ekosystemów 5G. Uruchomienie nowego laboratorium to ambitny krok OPPO, który ma przyczynić się do popularyzacji wdrażania sieci 5G na skalę komercyjną, a także wzmocnić technologiczną pozycję Indii w tym dynamicznie rozwijającym się obszarze.

Najnowszy projekt idealnie wpisuje się w ogłoszoną niedawno strategię marki 3+N+X, w której N oznacza liczbę niezbędnych funkcjonalności, na których OPPO skupia swoje działania, w tym 5G, SI i łączność. Prowadzone w laboratorium prace pomogą nadać tempa technologicznym zmianom w tych obszarach.

Jako aktywny gracz w obszarze sieci 5G, koncern OPPO w dużej mierze przyczynił się do sformułowania standardów 5G, rozwoju produktów, aplikacji i innowacyjnych rozwiązań. OPPO to także jedyny na świecie producent urządzeń, który w 2015 r. namawiał do wdrożenia ujednoliconego standardu 3GPP na globalną skalę. Według stanu na wrzesień 2020 r., OPPO złożyło przeszło 3 000 wniosków związanych ze standardem 5G dla 3GPP i zgłosiło do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych ponad 1 000 rodzin patentów dotyczących standardu 5G. Według szacunków japońskiego ośrodka badawczego NGB Corporation, OPPO znajduje się także w pierwszej dziesiątce światowych firm pod względem liczby posiadanych patentów w obszarze sieci 5G.

Największy Mi Store w Europie Środkowo-Wschodniej już otwarty! [ZDJĘCIA]

Tak mieszka Tomasz Kammel. Żyje jak król. Nie uwierzycie, co ma w domu!

- Sieć 5G była i jest niezwykle istotnym kierunkiem rozwoju technologicznego OPPO, a Indie to jeden z najważniejszych rynków, który dysponuje wartościowymi zasobami. Otwierając laboratorium 5G na terenie Indii, chcemy tworzyć jeszcze więcej rewolucyjnych rozwiązań w obszarze naszych bazowych technologii w ekosystemie 5G i wraz z naszymi partnerami zmieniać oblicze całej branży - Levin Liu, Dyrektor ośrodka badawczego OPPO.

Aby zwiększyć tempo komercjalizacji sieci 5G na światowych rynkach, OPPO ściśle współpracuje z czołowymi przedsiębiorstwami w branży, takimi jak Ericsson czy Qualcomm. W tym roku koncern z powodzeniem przeprowadził pierwsze komercyjne połączenia głosowe i transmisji danych za pośrednictwem sieci 5G w Szwajcarii. Co więcej, OPPO nawiązało także pierwsze połączenie WhatsApp w sieci 5G w Indiach. Do chwili obecnej OPPO zrealizowało wspólne przedsięwzięcia z przeszło 50 organizacjami z całego świata w zakresie dostępności usług 5G - czytamy w komunikacie firmy.

Wykorzystując swoją obecną pozycję jako firma, która promuje i ułatwia rozwój technologiczny, a także realizując misję tworzenia przełomowych innowacji, OPPO uruchomi wkrótce na terenie Indii trzy kolejne laboratoria. Będą tam prowadzone dedykowane prace w trzech odrębnych obszarach: aparatów, mocy i baterii oraz wydajności. Planowane laboratoria będą skupiały się na rozwoju najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii, które znajdą zastosowanie na całym świecie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze