Huawei FreeBuds 5i

i

Autor: Materiały prasowe Huawei FreeBuds 5i

Nowe technologie

Słuchawki skutecznie redukujące stres? Poznaj HUAWEI FreeBuds 5i

2023-03-16 15:58

W ostatnich trzech latach wzrósł poziom stresu wśród Polaków – zadeklarowało tak 41 proc. z nas i jest to 5. najwyższy wynik w Europie . Co więcej, jesteśmy najbardziej wypalonym narodem w Europie, co odczuło 26 proc. mieszkańców Polski. Na co dzień przeciążeni, w czasie wolnym chcemy zrelaksować się i poczuć radość życia. Tylko jak to zrobić? Z pomocą mogą przyjść... dobre słuchawki i muzyka. Jak pokazują badania, odcięcie się od hałasu miasta redukuje stres. To samo dzieje się, kiedy brzmienia towarzyszą nam w ćwiczeniu jogi.

HUAWEI FreeBuds 5i

Przewlekły stres otrzymał już miano choroby cywilizacyjnej. Jesteśmy narażeni na czynniki stresowe na każdym kroku – w domu, w pracy czy na ulicy. Doświadczając trudnych i zaskakujących sytuacji, będąc w trybie „uciekaj albo walcz”, w naszym organizmie wzrasta poziom adrenaliny i kortyzolu, a obniża się ten serotoniny i dopaminy, czyli hormonów szczęścia. Tu receptą może być muzyka. Słuchanie jej jest silnie związane z redukcją stresu poprzez spadek pobudzenia fizjologicznego – obniża się poziom kortyzolu, spada tętno i średnie ciśnienie tętnicze. Co więcej, muzyka może również redukować negatywne uczucia, takie jak subiektywne zmartwienie, odczuwanie niepokoju czy nerwowości, przy zwiększeniu pozytywnych emocji, takich jak szczęście.

Słuchawki, które są zaporą przed stresorem

Niestety, takich kojących dźwięków nie zapewnia nam miasto. Co więcej, jego zgiełk, kiedy np. wyjdziemy z biura po wymagającym dniu w pracy, jest dla nas dodatkowym stresorem. Jak twierdzą naukowcy, którzy przeprowadzili badania na mieszkańcach Londynu, duże miasta stanowią stresujące i nadmiernie stymulujące otoczenie. W dodatku doświadczanie ich dźwiękowej otoczki może oddziaływać na nas traumatycznie. Trudne codzienne sytuacje, nadmiar obowiązków, intensywne tempo życia w zgiełku miasta sprawiają, że trudno nam zredukować negatywne emocje.

Jak sobie z tym poradzić? Badanie pokazało, że mogą wesprzeć nas dźwięki, których sami chcemy doświadczać. Słuchanie ulubionej muzyki na słuchawkach w hałaśliwej przestrzeni publicznej pomaga nam odzyskać kontrolę nad swoją przestrzenią słuchową, a w rezultacie – uniknąć stresu. Ta swoista dźwiękoterapia będzie jeszcze skuteczniejsza, jeśli zastosujemy słuchawki z funkcją redukcji szumu, która pomoże nam odciąć się od niepożądanych hałasów miejskiego otoczenia i skupić na muzyce.

Joga z muzyką redukuje stres

Dźwięk ma na nas zbawienny wpływ. Wie to każdy, kto odpręża się na łonie natury – przy śpiewie ptaków i szumie strumyka czy wsłuchując się w dźwięki deszczu lub morskich fal. Również joga, której nieodłącznym elementem jest skupienie się na oddechu, relaksuje nasze ciało. Jak pokazało badanie STADA Health Report 2022 aż 45 proc. z nas twierdzi, że aby wesprzeć swoje zdrowie psychiczne i zredukować stres, wykonuje holistyczne ćwiczenia fizyczne, takie jak joga czy pilates.

A gdyby dodać do tego jeszcze spokojne brzmienia w zachwycającej jakości? Jak pokazały badania, joga w połączeniu z muzyką ma na nas podwójnie korzystny wpływ – jeszcze lepiej redukuje stres, a także przyczynia się do zmniejszenia objawów lęku i depresji. Dla wzmocnienia tego kojącego efektu kluczowa będzie możliwość odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Standard Hi-Res Audio Wireless pozwala usłyszeć więcej i dokładniej – nie umkną nam już dźwięki w tle, a może wręcz okazać się, że np. nasza ulubiona piosenka ma też sekcję smyczkową, której na gorszym sprzęcie po prostu nie było słychać. Dlatego im lepszej jakości jest dźwięk audio w naszych słuchawkach tym głębiej możemy zanurzyć się w relaksującej muzyce lub uspokajających dźwiękach natury. Czy aby móc się nią cieszyć trzeba szykować się na duży wydatek? Niekoniecznie – od tego roku w sprzedaży są słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i w rozsądnej cenie, które zapewniają dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

Zachwycający dźwięk na każdą kieszeń

Oprócz świetnej jakości dźwięku, słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i wyróżniają się także tłumieniem niechcianych hałasów z zewnątrz o 42 decybele. Użytkownik może wybrać tryb redukcji szumów – ultra, ogólny i komfortowy, a także tłumienia wiatru, by w słuchaniu ulubionych dźwięków nie przeszkadzał szum powietrza. Słuchawki umożliwiają połączenie jednocześnie z dwoma urządzeniami, takimi jak telewizor, komputer, tablet czy telefon. Działają na jednym ładowaniu aż 28 godzin i można z nich korzystać na każdym PC-owym i mobilnym systemie operacyjnym.

Tańczące z promocjami 07.03.2023
Sonda
Czy używasz słuchawek?
Najnowsze