nowości Huawei 2021

i

Autor: materiały prasowe

Nowe technologie

Smartwatche Huawei z funkcją monitorowania EKG i ciśnienia krwi

2022-09-09 13:14

Huawei CBG ogłosiła, że otrzymała certyfikat CE umożliwiający zaoferowanie funkcji monitorowania EKG klientom w 33 europejskich krajach. To dowód na to, jak silnie firma stawia na dostarczanie technologii, które pomagają klientom w poprawie jakości codziennego życia. Nowowprowadzone rozwiązanie pozwala zwiększyć samoświadomość w zakresie stanu zdrowia i kondycji. Funkcjonalność dostępna jest poprzez aplikację Huawei EKG, dostępną dla zegarków z popularnej rodziny Huawei Watch GT 3 Pro oraz dla smartwatcha Huawei Watch D, który niedługo zawita na lokalne rynki.

Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie

Wysokiej klasy moduł czujnika EKG został opracowany, by w czasie rzeczywistym dokonywać analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków. Użytkownicy będą dzięki temu lepiej poinformowani o stanie swojego zdrowia. Monitorowanie elektrokardiogramu może pomóc m.in. w identyfikacji nieregularnych rytmów serca. Proces pomiaru jest łatwy i wygodny - wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.

Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy zegarka Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.

Forum w Karpaczu 2022: Beata Daszyńska-Muzyczka

Zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiaru tętna, dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+. W urządzeniu można aktywować ciągłą analizę poziomu stresu i przypomnienia o zadaniach, które pomagają budować korzystne dla zdrowia nawyki. Warto też przypomnieć funkcję Huawei TruSleep™ 2.0, która sprawdza się przy codziennej analizie snu.

Huawei Watch D dodatkowo wzbogaci ofertę zdrowotną Huawei

Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie inteligentny zegarek Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Mimo niepozornych rozmiarów, urządzenie to wyposażone jest w skomplikowane komponenty, takie jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg. W Huawei Watch D można ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi. Informacje dotyczące dostępności zegarka Huawei Watch D zostaną podane do wiadomości w osobnym komunikacie.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

Funkcja monitorowania EKG w zegarku Huawei Watch GT3 Pro dostępna jest za pomocą aplikacji Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie z poziomu smartfonu z systemem Android lub iOS. Do poprawnego działania konieczne jest również zaktualizowanie oprogramowania wewnętrznego zegarka.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze