Verbatim Gigabit NAS – pamięć dla domu i firmy

2010-02-04 9:00

Nowy zewnętrzny dysk twardy Gigabit NAS firmy Verbatim pozwala na przechowywanie i współdzielenie w sieci plików i folderów, stając się doskonałym, centralny magazynem danych dla domu lub małej firmy.

Użytkownicy dysku Gigabit NAS mogą przenieść dane ze swoich komputerów na centralny dysk mogący pomieścić do 1 400 filmów, 330 000 piosenek i 1 000 000 zdjęć lub innych danych. Dostęp do urządzenia jest możliwy za pośrednictwem sieci bezprzewodowej oraz innych urządzeń (w tym konsolom PlayStation 3 i Xbox).

Patrz też:Toshiba Qosmio F60 - moc nowości

Dwa łącza USB typu host pozwalają na podłączenie do napędu Gigabit NAS drukarki lub dodatkowych dysków twardych, a szybki transfer danych (poprzez sieć Gigabit LAN) umożliwia płynne dostarczanie treści w wysokiej rozdzielczości do innych urządzeń.

Zintegrowany serwer TwonkyMedia umożliwia porządkowanie plików multimedialnych według określonych kryteriów: np. pliki muzyczne mogą być sortowane według nazwy albumu lub wykonawcy, a następnie odtwarzane w dowolnym urządzeniu zgodnym ze standardami UPnP/DLNA. Serwer iTunes umożliwia centralne przechowywanie kolekcji muzycznych i dostęp do nich w programie iTunes z dowolnego komputera w sieci. Napęd wyposażono także w klienta sieci BitTorrent oraz funkcję serwera FTP.

Patrz też: Cruser Sigma B43 – kolejna nowość w 2010 roku

Konfiguracja sieci jest szybka i nie sprawia żadnych problemów – dzięki zastosowaniu protokołów Samba dla komputerów PC i Bonjour dla komputerów Mac. Można także tworzyć foldery prywatne i ograniczać dostęp do ich zawartości tylko do grupy uprawnionych użytkowników. Regularne tworzenie kopii zapasowych ułatwia dołączone do zestawu oprogramowanie Nero BackItUp 4.

Dostępny w sprzedaży napęd Gigabit NAS firmy Verbatim oferowany jest w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB w cenie odpowiednio 650 zł i 790 zł

Cechy produktu:

- Centralne przechowywanie i udostępnianie danych za pośrednictwem sieci
- Zarządzanie biblioteką multimediów (wyświetlanie zdjęć, odtwarzanie muzyki i filmów) dzięki funkcji Media Server
- Oglądanie filmów na telewizorze oraz dostęp do zgromadzonych na dysku plików za pośrednictwem konsoli do gier
- Dostęp do przechowywanej na dysku muzyki z każdego komputera w sieci poprzez oprogramowanie iTunes
- Możliwość instalacji drukarki sieciowej
- Przesyłanie dużych plików przez Internet dzięki funkcji serwera FTP
- Dostęp do zasobów Internetu (sieć P2P) za pomocą oprogramowania BitTorrent
- Automatyczne tworzenie kopii bezpieczeństwa danych z wszystkich komputerów w sieci.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze