XIAOMI

i

Autor: Łukasz Trybulski/Super Biznes/Super Express XIAOMI

Xiaomi i Leica Camera ogłaszają współpracę strategiczną. Nowa era mobilnej fotografii rozpocznie się w lipcu

2022-06-14 11:17

Xiaomi, jeden ze światowych liderów w dziedzinie elektroniki użytkowej i produkcji smartfonów, oraz Leica Camera, której legendarna reputacja opiera się na połączeniu długiej tradycji najwyższej jakości produktów, innowacyjnej technologii i niemieckiego rzemiosła, oficjalnie ogłaszają swoją strategiczną współpracę w zakresie mobilnej fotografii. Pierwszy flagowy smartfon Xiaomi, opracowany wspólnie przez obie firmy, zostanie oficjalnie zaprezentowany w lipcu bieżącego roku.

Założona w 2010 roku firma Xiaomi jest obecnie trzecim co do wielkości producentem smartfonów na świecie (obecnym w ponad 100 krajach), a także liderem innowacji w segmencie elektroniki użytkowej i inteligentnych urządzeń AIoT. Inwestuje i rozwija m.in. technologie obrazowania i układy scalone, zapewniając jednocześnie niezwykłe wrażenia fotograficzne, w tym zdjęcia nocne i portretowe. Leica Camera AG działa od ponad 100 lat. Tworzy kompaktowe aparaty fotograficzne, wybierane przez najlepszych twórców fotografii i reporterów. Produkuje również światowej klasy obiektywy optyczne. Dzięki unikalnym parametrom optycznym i niezwykłemu kunsztowi wykonania, aparaty Leica to niemiecka inżynieria w najlepszym wydaniu, która przyciąga kolejne pokolenia miłośników fotografii.  

Obie firmy – Xiaomi i Leica – mają podobne podejście do mobilnej fotografii. Chcą nieustannie przesuwać granice w zakresie optyki poprzez zastosowanie przełomowych technologii, zapewniających unikalne wrażenia estetyczne.

„Xiaomi koncentruje się na zapewnieniu najwyższej jakości doświadczeń i zawsze miało nadzieję na ekstremalne wykorzystanie możliwości smartfonów w fotografii. Xiaomi i Leica zgadzają się ze swoimi dążeniami i pomysłami, doceniają wzajemne zalety. Współpraca ta będzie silnym bodźcem dla strategii Xiaomi w dziedzinie obrazowania. W trakcie współpracy, począwszy od projektowania optyki, przez innowacyjne technologie, filozofię produktów i preferencje dotyczące obrazowania, obie strony doświadczyły bezprecedensowego, dogłębnego zderzenia i połączenia” – mówi Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Group.

EKG 2021. Koniec wydawania fortuny na sprzęt gamingowy?! Ryszard Hordyński o rozwoju sieci 5G

„To zaszczyt ogłosić dziś długoterminową współpracę strategiczną z Xiaomi. Leica i Xiaomi są globalnymi markami premium, a podczas tej bezprecedensowej współpracy obie strony sukcesywnie działały, aby osiągnąć cel, jakim jest wprowadzenie klientów w nową erę fotografii mobilnej. Jesteśmy przekonani, że pierwszy wspólnie opracowany flagowy smartfon ukaże pionierskie osiągnięcia obu firm. Zapewnimy konsumentom w dziedzinie fotografii mobilnej wyjątkową jakość obrazu, klasyczną estetykę Leiki oraz nieskrępowaną kreatywność” – dodaje Matthias Harsch, CEO Leica Camera AG.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze