XIAOMI

i

Autor: Łukasz Trybulski/Super Biznes/Super Express XIAOMI

Xiaomi i Leica Camera ogłaszają współpracę strategiczną. Nowa era mobilnej fotografii rozpocznie się w lipcu

2022-06-14 11:17

Xiaomi, jeden ze światowych liderów w dziedzinie elektroniki użytkowej i produkcji smartfonów, oraz Leica Camera, której legendarna reputacja opiera się na połączeniu długiej tradycji najwyższej jakości produktów, innowacyjnej technologii i niemieckiego rzemiosła, oficjalnie ogłaszają swoją strategiczną współpracę w zakresie mobilnej fotografii. Pierwszy flagowy smartfon Xiaomi, opracowany wspólnie przez obie firmy, zostanie oficjalnie zaprezentowany w lipcu bieżącego roku.

Założona w 2010 roku firma Xiaomi jest obecnie trzecim co do wielkości producentem smartfonów na świecie (obecnym w ponad 100 krajach), a także liderem innowacji w segmencie elektroniki użytkowej i inteligentnych urządzeń AIoT. Inwestuje i rozwija m.in. technologie obrazowania i układy scalone, zapewniając jednocześnie niezwykłe wrażenia fotograficzne, w tym zdjęcia nocne i portretowe. Leica Camera AG działa od ponad 100 lat. Tworzy kompaktowe aparaty fotograficzne, wybierane przez najlepszych twórców fotografii i reporterów. Produkuje również światowej klasy obiektywy optyczne. Dzięki unikalnym parametrom optycznym i niezwykłemu kunsztowi wykonania, aparaty Leica to niemiecka inżynieria w najlepszym wydaniu, która przyciąga kolejne pokolenia miłośników fotografii.  

Obie firmy – Xiaomi i Leica – mają podobne podejście do mobilnej fotografii. Chcą nieustannie przesuwać granice w zakresie optyki poprzez zastosowanie przełomowych technologii, zapewniających unikalne wrażenia estetyczne.

„Xiaomi koncentruje się na zapewnieniu najwyższej jakości doświadczeń i zawsze miało nadzieję na ekstremalne wykorzystanie możliwości smartfonów w fotografii. Xiaomi i Leica zgadzają się ze swoimi dążeniami i pomysłami, doceniają wzajemne zalety. Współpraca ta będzie silnym bodźcem dla strategii Xiaomi w dziedzinie obrazowania. W trakcie współpracy, począwszy od projektowania optyki, przez innowacyjne technologie, filozofię produktów i preferencje dotyczące obrazowania, obie strony doświadczyły bezprecedensowego, dogłębnego zderzenia i połączenia” – mówi Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Group.

EKG 2021. Koniec wydawania fortuny na sprzęt gamingowy?! Ryszard Hordyński o rozwoju sieci 5G

„To zaszczyt ogłosić dziś długoterminową współpracę strategiczną z Xiaomi. Leica i Xiaomi są globalnymi markami premium, a podczas tej bezprecedensowej współpracy obie strony sukcesywnie działały, aby osiągnąć cel, jakim jest wprowadzenie klientów w nową erę fotografii mobilnej. Jesteśmy przekonani, że pierwszy wspólnie opracowany flagowy smartfon ukaże pionierskie osiągnięcia obu firm. Zapewnimy konsumentom w dziedzinie fotografii mobilnej wyjątkową jakość obrazu, klasyczną estetykę Leiki oraz nieskrępowaną kreatywność” – dodaje Matthias Harsch, CEO Leica Camera AG.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Najnowsze