XIAOMI

i

Autor: Łukasz Trybulski/Super Biznes/Super Express XIAOMI

Nowa forma płatności dla klientów PKO Banku Polskiego. Mogą skorzystać z Xiaomi Pay

2022-05-31 16:42

Klienci PKO Banku Polskiego mogą teraz płacić zbliżeniowo za pomocą sportowej opaski i zegarków obsługujących Xiaomi Pay. Płatności te dostępne są dla klientów indywidualnych i firmowych. Usługa działa obecnie dla wszystkich kart płatniczych organizacji Mastercard.

Xiaomi Pay dostępny w PKO Banku Polskim

Od 31 maja klienci indywidualni i firmowi PKO Banku Polskiego mogą wygodnie i bezpiecznie płacić zbliżeniowo za pomocą opaski lub smartwatcha obsługujących płatności Xiaomi Pay. Wystarczy powiązać z tym systemem płatności swoją kartę organizacji Mastercard - debetową, kredytową lub obciążeniową, wydaną klientom indywidualnym, firmom i przedsiębiorstwom lub kartę obciążeniową w przypadku klientów korporacyjnych. Nowa usługa jest uzupełnieniem szerokiej palety nowoczesnych płatności mobilnych dostępnych w PKO Banku Polskim, w której są: BLIK zbliżeniowy, płatności zbliżeniowe w aplikacji IKO, Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay (ta forma dostępna dla klientów korporacyjnych i samorządowych) oraz od niedawna SwatchPAY!. Płatności Xiaomi Pay są obecnie oferowane na wybranych rynkach, jednak działają one we wszystkich terminalach w Polsce i na świecie, w których można zapłacić zbliżeniowo kartami organizacji Mastercard.

– Rozszerzamy nasze mobilne usługi o kolejną metodę płatności, która zainteresuje klientów PKO Banku Polskiego, szczególnie tych, którzy już dziś korzystają z popularnych w Polsce opasek sportowych Xiaomi, a planują je zamienić na wersję obsługującą płatności zbliżeniowe. Warto podkreślić, że płatności Xiaomi Pay są tak samo szybkie, bezpieczne i wygodne, jak płatności zbliżeniowe fizycznymi kartami płatniczymi czy innymi smartwatchami lub smartfonami. Klient przed płatnością musi za pomocą kodu PIN odblokować swoją opaskę lub smartwatch i dopiero wtedy uruchamia proces płatności.– powiedziała Edyta Tararuj, dyrektorka Biura Rozwoju Produktów w PKO Banku Polskim.

Tańczące z Promocjami 26.04.22

Na których urządzeniach działa Xiaomi Pay?

Z płatności Xiaomi Pay można obecnie korzystać w Polsce za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC oraz nowych zegarków Xiaomi Watch S1 oraz Xiaomi Watch S1 Active. Technologia płatności zbliżeniowych Xiaomi Pay, według prognoz rynkowych, będzie również dostępna na urządzeniach tej firmy, które pojawią się w przyszłości i będą obsługiwać technologię NFC.Kartę płatniczą dodaje się za pomocą aplikacji Mi Fitness (dostępnej w języku polskim na urządzenia z systemem Android oraz iOS). Wystarczy wybrać opcję Xiaomi Pay i ustalić 6-cyfrowy kod PIN potrzebny do potwierdzania transakcji opaską lub smartwatchem. Następnie podać dane karty płatniczej i po ich potwierdzeniu – karta będzie już widoczna na ekranie urządzenia i gotowa do płatności.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

Jak uruchomić płatności Xiaomi Pay?

Do opaski lub smartwatcha można dodać kilka kart płatniczych i wybrać właściwą kartę nawet tuż przed dokonaniem płatności. Przed samą transakcją – ze względów bezpieczeństwa – należy aktywować płatności i potwierdzić wybór kodem PIN do urządzenia. Jeśli opaskę lub smartwatch użytkownik ma przez cały czas na ręce, to podawanie takiego PIN-u wymagane jest nie częściej niż co 24 godziny. Jeśli jednak urządzenie wykryje nawet chwilowy brak pulsu użytkownika (wynikający np. z luźnego zapięcia paska), to wprowadzenie kodu PIN będzie również wymagane przed kolejną transakcją. Konieczność wprowadzenia 6-cyfrowego kodu PIN do urządzenia przed dokonaniem płatności jest również zabezpieczeniem na wypadek utraty opaski lub smartwatcha.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany