E-toll: co to jest? Jak korzystać z aplikacji?

i

Autor: TOMASZ SOCZEWKA SE / EAST NEWS / MEDIAPICTURES E-toll: co to jest? Jak korzystać z aplikacji?

Rewolucja w płatności e-TOLL na autostradach. Elektroniczny e-bilet w aplikacji IKO

2022-03-09 19:51

Od 9 marca kierowcy korzystający z aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego mogą kupić e-bilet autostradowy w systemie e-TOLL. Elektroniczny bilet umożliwia przejazd płatnymi odcinkami autostrad: A2 (Konin-Stryków i A4 (Wrocław-Sośnica). IKO jest pierwszą bankową aplikacją na polskim rynku, w której można kupić e-bilet autostradowy e-TOLL. Użytkownicy IKO od ponad roku mogą też płacić w aplikacji za przejazdy autostradami A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Katowice-Kraków).

Klienci PKO Banku Polskiego korzystający z aplikacji mobilnej IKO mogą teraz kupić w niej elektroniczny e-bilet autostradowy e-TOLL. Dzięki tej nowej funkcji wygodniej przejadą płatnymi odcinkami autostrad: A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica). To pierwsza bankowa aplikacja na polskim rynku, która oferuje taką usługę. To też kolejne udogodnienie dla użytkowników IKO podróżujących samochodem lub motocyklem przez Polskę - od ponad roku mogą już zapłacić w aplikacji i bez zatrzymywania się na bramkach przejechać autostradami: A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Katowice-Kraków).

Marcin Ociepa odpowiada na pytanie czy Polsce grozi agresja ze strony Rosji?

– To w aplikacji IKO kolejna praktyczna i wygodna funkcja, która ułatwia codzienne życie naszym klientom. Teraz mogą bez konieczności zatrzymywania się czy wysiadania z auta przejechać w sumie czterema płatnymi odcinkami polskich autostrad. Planujemy mocny rozwój w naszej aplikacji systemu rozmaitych usług dodanych. Obecnie, wśród aplikacji bankowych na rynku, IKO ma najwięcej takich funkcji i zamierzamy zdynamizować proces dodawania kolejnych. Tak, by użytkownicy mieli coraz większy wachlarz usług i możliwości dostępnych „spod palca” na smartfonie w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego – mówi Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych.

Nowa funkcja w jest stopniowo wdrażana dla klientów korzystających ze smartfonów z systemami Android oraz iOS. Użytkownik IKO, aby kupić e-bilet autostradowy w aplikacji banku, powinien wybrać zakładkę „Więcej”, a następnie: „Usługi” – „Opłaty za autostrady”­– „Bieżące” – „Kup e-bilet autostradowy”. Potem uzupełnić: „Wybierz pojazd” – „Wybierz autostradę” – „Miejsce wjazdu i zjazdu” oraz planowaną datę i godzinę wjazdu. e-Bilet autostradowy e-TOLL można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Jest ważny przez 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży lub do momentu zakończenia przejazdu danym odcinkiem.

Sonda
Czy korzystałeś z e-TOLL?

Na każdy przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) przed rozpoczęciem podróży należy obowiązkowo wykupić osobny e-bilet autostradowy dla pojazdów lekkich (samochodów osobowych, motocykli i pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony). Klient PKO Banku Polskiego nie musi dodatkowo rejestrować się ani pobierać aplikacji e-TOLL PL lub aplikacji e-TOLL BILET – wystarczy, że wykupi e-bilet autostradowy w bankowej aplikacji mobilnej IKO. Transakcja realizowana jest za pośrednictwem PKO Finat. Bilety kupione w IKO można też zwrócić w aplikacji używając funkcji „Zwróć e-bilet”, jednak można to zrobić tylko przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu.

Najnowsze