Kaufland

i

Autor: Cezary Pecold/SUPER EXPRESS

Zarobki w handlu

Pracownicy Kauflandu chcą 1200 zł podwyżki. Związkowcy przedstawili żądania

2023-08-04 17:32

Strona społeczna przedstawiła postulaty przedstawicielom Spółki Kaufland Polska Markety. Związkowcy chcą wzrostu wynagrodzeń dla pracowników spółki, zwiększenia zatrudnienia oraz odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - informuje portal dlahandlu.pl.

Pracownicy Kauflandu chcą 1200 zł podwyżki

Postulaty zwiększenia płac nie spotkały się ze zrozumieniem władz spółki -" Dowiedzieliśmy się, że płace w spółce regulowane są na podstawie analiz, które wykonuje firma zewnętrzna, pracowników jest wystarczająco, a Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych mogłoby w ogóle nie być - powiedział Wojciech Jendrusiak przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji OPZZ Konfederacja Pracy,  w wypowiedzi dlahandlu.pl

Pracownicy Kauflandu zarabiają za mało

Część pracowników korzysta z zapomóg z funduszu socjalnego, inni zadłużają się albo dorabiają po godzinach w czasie wolnym od pracy i na urlopach. Z drugiej strony od lat trwa ograniczanie zatrudnienia. Pracować często trzeba za trzech, są też problemy z grafikami i obsadą. Jeszcze kilka lat temu na sklepach pracowało prawie dwa razy więcej osób niż obecnie. Pracownik z 15 letnim stażem włącznie z premią za tzw. niechorowalność otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3116 zł netto. Przeciążenie pracą zawsze przekłada się na większą wypadkowość - wskazuje przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji OPZZ Konfederacja Pracy.

Jakie są żądania związkowców w Kauflandzie?

Związkowcy domagają się: wzrostu wynagrodzenia o 1200 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce Kaufland Polska Markety ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2024 r.; zwiększenia zatrudnienia o 30% na stanowiskach niemenedżerskich w sklepach spółki ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2024 oraz podniesienia odpisu na ZFŚS. as na realizacji postulatów wyznaczyli a dzień 30 sierpnia 2023 r.

Sonda
Twoje zarobki są:
Tańczące z promocjami 03.08.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze