W Wielkiej Brytanii przybywa Polaków

i

Autor: Shutterstock W Wielkiej Brytanii przybywa Polaków.

5 tys. zł opłaty pracowniczej za imigranta w Wielkiej Brytanii

2017-04-04 17:40

Brytyjski minister do spraw imigracji, Robert Goodwill, może obciążyć pracodawców zatrudniających imigrantów z UE dodatkowymi kosztami. Zatrudnienie obywatela Unii Europejskiej na wyspach wiązałoby się z opłatą sięgającą 1000 funtów rocznie (ok. 5 tys. złotych). Już od 6 kwietnia właśnie tyle wyniesie maksymalna roczna opłata za zatrudnienie pracownika spoza Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

6 kwietnia w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie projekt wprowadzający dodatkowe opłaty dla pracodawców zatrudniających imigrantów – informuje za „The Independent" serwis polemi.co.uk. W myśl nowych zasad przedsiębiorcy i organizacje charytatywne będą ponosić dodatkowe koszty zatrudnienia obcokrajowca spoza Unii Europejskiej. Przyjęcie do pracy imigranta, który nie jest ani obywatelem Wielkiej Brytanii, ani UE, będzie wiązało się z dodatkową opłatą w wysokości 1000 funtów rocznie (ok. 5 tys. zł) dla dużych i średnich firm oraz 364 funtów rocznie (ok. 1,8 tys. zł) w przypadku małych firm lub organizacji charytatywnych. Opłatę trzeba będzie uiścić z góry z każdy rok pracy imigranta, który potrzebuje wizy. Z opłaty zostaną wyłączeni studenci, którzy posiadali wizy studenckie i zdecydowali się przejść na wizy pracownicze.

Zobacz także: Brexit: Co zawiera 12-punktowy plan Theresy May?

Robert Goodwill, minister ds. imigracji, rozważa objęcie opłatami znanymi jako „immigration skills charge" imigrantów ze wspólnoty europejskiej. Zasugerował taką możliwość już w styczniu. Jeżeli członek rządu spełniłby swój zamiar, oferowanie przez Brytyjczyków pracy mieszkańcom państw członkowskich stałoby się mniej opłacalne.

Przeczytaj również: Rozpoczyna się Brexit. Premier Wielkiej Brytanii złożyła historyczny podpis

Na razie rząd usiłuje zniechęcić mieszkańców wysp do zatrudniania obcokrajowców spoza UE. Minimalne roczne wynagrodzenie dla wykwalifikowanych pracowników z tego obszaru wzrosło do 30 tys. funtów rocznie (ok. 149 tys. złotych). Ponadto ubiegający się o wizy pracownicze imigranci spoza wspólnoty będą musieli przedstawić zaświadczenie o niekaralności za okres od 12 miesięcy do 10 lat, w zależności od kraju bądź krajów zamieszkania.

Oprac. na podst. polemi.co.uk, independent.co.uk, recruitingtimes.org, oanda.com

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze