Paweł Adamowicz

i

Autor: Piotr Hukalo Prezydent Gdańska

Adamowicz zapomniał o dwóch mieszkaniach w oświadczeniu majątkowym- sprawa umorzona...

2017-05-16 12:49

No proszę, jakie to polskie sądy polskie potrafią być czasem łaskawe... Jak poinformowało Radio Gdańsk, Sąd Rejonowy w Gdańsku warunkowo umorzył postępowanie wobec prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. Należący do Platformy Obywatelskiej polityk był oskarżony o brak pełnych danych w jego pięciu oświadczeniach majątkowych. Adamowicz nie wpisał dwóch mieszkań oraz nie ujawnił rzeczywistej wysokości posiadanych oszczędności. Sprawa została jednak umorzona. Uznano, że Adamowicz przy spisywaniu oświadczeń ,,po prostu się pomylił'...

Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2013 roku zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez Pawła Adamowicza przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Prokurator generalny przekazał zawiadomienie do poznańskiej prokuratury apelacyjnej. Śledczy zarzucali politykowi brak pełnych danych w jego pięciu oświadczeniach majątkowych.

Ostatecznie zarówno prokuratura, jak i obrona wnioskowały o warunkowe umorzenie na okres dwóch lat próby. Prezydent Gdańska musi zapłacić 40 tys. złotych na cele społeczne.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze