Andrzej Duda, 2022r.

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Oświadczenie majątkowe prezydenta Dudy

Akcje, obligacje, 3 filar. Tak inwestuje prezydent Duda

2022-07-05 11:37

Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 r. Wynika z niego, że prezydent jest współwłaścicielem dwóch mieszkań, posiada ponad 300-metrową działkę i 30 tys. zł oszczędności. Oświadczenie majątkowe prezydenta za ubiegły rok datowane jest na 29 marca. W poniedziałek dokument ten został opublikowany na stronie Sądu Najwyższego. Zgodnie z przepisami oświadczenie majątkowe głowy państwa trafia do Pierwszego Prezesa SN.

Oświadczenie majątkowe prezydenta Dudy

Na stronie Sądu Najwyższego opublikowano oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 rok, które zostało wypełnione 29 marca 2022 roku. Na ogół prezydent składa oświadczenie majątkowe I Prezesowi Sądu Najwyższego i jest ono zastrzeżone - prezydent może jednak wyrazić zgodę na publikację oświadczenia. Jak przekazało TVN24 biuro prasowe SN "Prezydent RP wyraził zgodę na upublicznienie (ujawnienie) złożonego oświadczenia majątkowego za 2021 r. poprzez zamieszczenie tego oświadczenia majątkowego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Sądu Najwyższego".

Z dokumentu wynika, że Andrzej Duda wraz z żoną posiadają dwa mieszkania o powierzchni 79 m2 i 132 m2. Prezydent jest też właścicielem 325-metrowej działki, która należy do majątku odrębnego. Prezydent zgromadził na rachunkach bankowych 30 tys. zł i 100 euro oszczędności.

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Prezydent Duda - zobowiązania prezydenta

 W oświadczeniu prezydenta widnieją akcje spółki Skotan o wartości ok. 60 tys. zł oraz 29 tys. zł w polisie ubezpieczeniowej w III filarze. Jak wynika z oświadczenia, Andrzej Duda ma rachunek karty kredytowej z limitem do 20 tys. zł, obecnie bez zadłużenia. Do zobowiązań prezydenta należy też kredyt hipoteczny w wysokości 497 tys. zł przeznaczony na zakup mieszkania.

W ubiegłym roku Andrzej Duda zarobił 281 tys. 991 zł brutto z tytułu uposażenia prezydenta.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany