Airbus A320

i

Autor: Wikipedia

Nowa inwestycja Airbusa w Polsce. Firma otworzy w Gdańsku biuro usług dla lotnictwa

2022-07-05 5:46

Airbus zwiększy swoją obecność w Polsce, w Gdańsku powstanie biuro spółki specjalizującej się w produkcji baz danych i oprogramowania dla lotnictwa. Biuro Navblue - spółki zależnej Airbusa - ma zacząć działać we wrześniu bieżącego roku. Specjalnością biura będzie produkcja i dostarczanie baz danych oraz oprogramowania dla lotnictwa.

Firma Navblue ma dotychczas cztery oddziały w Europie: we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji oraz biura w Kanadzie, USA, Tajlandii i Singapurze. Navblue zamierza do końca 2024 r. zatrudnić w Gdańsku około 80-100 osób – informatyków, inżynierów lotnictwa, którzy będą zajmowali się oprogramowaniem lub tworzeniem baz danych dotyczących ruchu lotniczego – dla linii lotniczych i agencji kontroli ruchu lotniczego na świecie. Firma rozpoczęła rekrutację.

"Powstanie naszego biura w Polsce wzmocni sieć oddziałów Navblue w Europie i na świecie. Cieszymy się, że będziemy zatrudniać w Gdańsku utalentowanych programistów, którzy będą współpracować z podobnymi zespołami z Europy, Azji i Ameryki" – powiedział cytowany w komunikacie Airbusa prezes Navblue Fabrice Hamel. "Naszym celem jest stać się pożądanym i atrakcyjnym pracodawcą w regionie. Już teraz zachęcamy potencjalnych kandydatów do aplikowania o pracę" – dodał.

Kongres 590 - Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury

Airbus jest producentem samolotów i śmigłowców cywilnych i wojskowych, działa w branżach obronności i kosmicznej, jest także dostawcą usług związanych z lotnictwem.

W Polsce grupa Airbus jest obecna od 2001 roku, kiedy nabyła fabrykę samolotów PZL Warszawa-Okęcie. Należy ona do Airbus Defence and Space. Obecnie zatrudnia ok. 700 osób w zakładach w Warszawie, Mielcu i Łodzi (Biuro projektów Airbus Helicopters zatrudniające ok. 90 osób), współpracuje z ponad 30 krajowymi dostawcami. 

Zobacz też: Fatalna prognoza Ryanaira. Tanie loty to już przeszłość. Ceny będą rosły przez 5 lat

Navblue to firma w całości należąca do Airbusa, działająca w obszarze Airbus Services. Oferuje rozwiązania IT ułatwiające wykonywanie operacji w powietrzu i zarządzanie ruchem lotniczym. Dostarcza produkty i usługi oraz wspiera użytkowników cywilnych i wojskowych na ziemi i w powietrzu.

Sonda
Czy lubisz latać samolotem?
Najnowsze