Plany koncernu opierają się na programie Amazon Care, umożliwiającym całodobowe teleporady lekarskie, ale również dostawy z aptek i wizyty domowe. Jak dotąd program obejmował tylko pracowników korporacji w stanie Waszyngton, gdzie mieści się jej siedziba, ale do lata ma być dostępny do kupienia przez innych pracodawców dla swoich pracowników w całym kraju.
Nowy lockdown w Polsce. Wojsko i policja na ulicach! Znany lekarz nie widzi wyjścia
W zamyśle ma być to dodatkowa usługa uzupełniająca ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez pracodawców.
Jak zauważa agencja AP, w dobie pandemii zainteresowanie telemedycyną wzrosło w USA w gwałtowny sposób, a firmy oferujące ubezpieczenia zdrowotne rozszerzyły swoje oferty.
Wraz z Amazon Care technologiczny gigant wejdzie w kolejny sektor gospodarki, zdominowany dotąd przez firmy ubezpieczeniowe. Pandemia była okresem dużych wzrostów dla ubezpieczycieli w kraju, gdzie publiczna służba zdrowia dostępna jest tylko dla wojskowych, seniorów i najuboższych. Ceny akcji największych firm oferujących ubezpieczenia wzrosły o 50-75 proc.
Ubiegły rok był również niezwykle udany dla Amazona, który zanotował rekordowe wzrosty przychodów (wzrost o ponad 100 mld USD, 36 proc.) i zysków (o 84 proc.). Cena akcji spółki jest dziś o prawie 75 proc. wyższa niż na początku 2020 r.